Wisła lepsza również w Rawiczu

Wisła Can-Pack Kraków pokonała w drugim spotkani I rundy fazy play-off Super-Pol Tęczę Leszno 86:68.

Ze względu na odbywające się w hali Trapez targi Super-Pol Tęcza Leszno była zmuszona rozegrać rewanżowe spotkanie w Rawiczu. Z Krakowie lepsze były Wiślaczki, więc podopieczne trenera Jarosława Krysiewicza, by liczyć się w walce o awans do czwórki musiały z tego pojedynku wyjść zwycięsko.
 
Już pierwsza kwarta pokazała, że o korzystny rezultat będzie bardzo trudno. Nieco lepiej było w drugiej odsłonie. Przyjezdne popełniały mnóstwo błędy, a naszym koszykarkom udało zbliżyć się na 5 punktów. Po zmianie stron Wisła powróciła do gry na bardzo wysokim poziomie. Szybko stało się pewnym, kto z tego pojedynku wyjdzie zwycięsko. Super-Pol Tęcza wstydu leszczyńskim kibicom jednak nie przyniosła, chwilami grając naprawdę dobrze. Ostatecznie krakowianki po raz drugi pokonały nasz zespół 86:68 i to one walczyć będą o medale.
 
Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Cheek i Mukosiej po 20, Fox Griffin 15, Kułaga 5, Grabowska 4, Drzewińska i Urbaniak – po 2. Naszemu zespołowi pozostała walka o miejsca 5-8. Już w piątek do Leszna zawita ekipa z Pruszkowa. Początek meczu o godzinie 18:30.