Wisła bliżej awansu

W pierwszym meczu fazy play-off Ford Germaz Ekstraklasy Wisław Can-Pack Kraków pewnie pokonała Super-Pol Tęczę Leszno 75:44.

W rundzie zasadniczej nasze koszykarki pod Wawelem wypadły bardzo dobrze. Tym razem przewaga krakowianek była już zdecydowana. Pierwsza kwarta zakończyła się rezultatem 21:14 i wydawało się, że podopieczne Jarosława Krysiewicza będą w stanie nawiązać walkę. Wisła szybko zweryfikowała nadzieje przyjezdnych łatwo wygrywając drugą odsłonę. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 43:22 i Tęcza myślami była już raczej przy drugim spotkaniu.

Po zmianie stron gra nieco się wyrównała. Zwycięstwo gospodyń nie było jednak zagrożone ani przez moment. Końcowy rezultat 75:44 mówi sam za siebie. Naszym koszykarkom pozostaje teraz gra o wszystko w meczu rewanżowym.

Punkty dla leszczynianek zdobywały: Mukosiej 11, Grabowska i Cheek po 9, Urbaniak 8,  Czarnecka 3, Kułaga i Fox – Griffin – po 2. Z uwagi na targi, które odbędą się w hali Trapez, rewanż odbędzie się w sobotę na Sali w Rawiczu-Sierakowie. Początek o godzinie 18:00