Wiktoria nad Victorią

Trzecioligowi piłkarze Polonii 1912 Astromal Leszno pewnie pokonali na własnym boisku Vitorię Koronowo, w stosunku 4:1. Było to drugie zwycięstwo naszej drużyny w rundzie wiosennej.

Mecz z sąsiadującą Victorią Koronowo był niezwykle ważny dla Polonii 1912 Astromal Leszno. Ewentualna porażka mogła oddalić podopiecznych Aleksieja Tiereszczenki od utrzymania się w lidze. Nic takiego na szczęście nie miało miejsca.

Gospodarze zdominowali przyjezdnych od pierwszego gwizdka sędziego. Wynik już na samym początku otworzył Artur Krawczyk, który wykorzystał celne dośrodkowanie z prawej strony boiska i uderzył głową nie do obrony. Zaledwie kilka minut później, po dosyć przypadkowej akcji, do siatki trafili goście. To jednak nie załamało naszych piłkarzy, bowiem tuż przed przerwą skuteczną indywidualną akcją popisał się Łukasz Glapiak. Dzięki bramce kapitana, Poloniści schodzili do szatni przy prowadzeniu 2:1.

Dominacja miejscowych nie podlegała żadnym wątpliwościom również w drugiej odsłonie. Choć długo nie mogli sforsować defensywy rywali, kolejne gole były kwestią czasu. W głównej roli wystąpił zmiennik, Maciej Tomkowiak, który zaliczył jeszcze dwa trafienia dla zespołu, jedno z akcji, drugie po rzucie karnym. Przy każdym z nich udział mieli strzelcy z pierwszej części gry. Ostatecznie Polonia pewnie ograła Vicorię 4:1. Rezultat, choć okazały, mógł być równie dobrze znacznie wyższy.