Wielkie emocje i zwycięstwo

Bardzo emocjonujący przebieg miał mecz 4 kolejki I ligi koszykarzy. Jamalex Polonia 1912 wygrała u siebie ze Zniczem Basket Pruszków 79:77.

Sobotni mecz w hali w Rydzynie miał niezwykle wyrównany przebieg. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, aż dwunastrokrotnie. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem przyjezdnych 25:23. W kolejnej do głosu doszli leszczynainie, którzy do szatni zeszli z trzypunktową przewagą.

W drugiej połowie wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Żadna z drużyn nie mogła zapewnić sobie większej zaliczki. Na kilkanaście sekund przed syreną końcową, gospodarze prowadzili czteroma oczkami. Koszykarze z Pruszkowa mieli okazję do wyrównania, ale zdołali jedynie raz umieścić piłkę w koszu. Ostatecznie Jamalex Polonia 1912 Leszno pokonała Znicz Pruszków 77:75.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Stępień – 19, Sirijatowicz – 15, Sanny – 13, Rostalski – 11, Koelner – 10, Kiwilsza – 5, Trubacz – 4, Malona – 2.