Wielki sukces Michała Ludwiczaka

W leszczyńskiej hali Trapez zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów w boksie. Historyczny sukces odniósł reprezentant Polonii 1912, Michał Ludwiczak.
Leszczynianin bez większych problemów przebrnął eliminacje i półfinał, a w wielkim finale czekał na niego jego odwieczny rywal, Jordan Kuliński z Włocławka. Oboje pięściarze swoje umiejętności znają doskonale, bowiem na ringu spotykali się niejednokrotnie. A to z kolei zwiastowało ogromne emocje. Faworytem niedzielnego finału był  włocławianin. Po bardzo emocjonującym widowisku, decyzją sędziów, na punkty w stosunku 15:13 zwyciężył Michał Ludwiczak. Warto zaznaczyć wspaniałą atmosferę, która panowała w Trapezie. Doping leszczyńskich kibiców był wręcz oszałamiający.

Złote medale w Lesznie wywalczyli dzisiaj: Karol Judin (49, Paco Lublin), Tomasz Smerdel (52, Górnik Łęczna), Marek Pietruczuk (56, Victoria Ostrołęka), DanielAdamiec (60, RUSHH Kielce), Kazimierz Łęgowski (64, Ósemka Chojnice), Michał Ostrowski (69, Cios Adamek), Michał Ludwiczak (75, Polonia Leszno), Jakub Goleniewski (81, Gwardia Wrocław), Paweł Wierzbicki (91, Boxing Sokółka) i Łukasz Sipowicz (Olimp Szczecin).

Daniel Nowak