Wicelider na kolanach

Miały być wielkie emocje, a skończyło się jak zwykle. W meczu na szczycie II ligi Jamalex Polonia 1912 Leszno pokonała Górnik Trans.eu Wałbrzych 102:68. 

W sobotę do Leszna zawitał wicelider rozgrywek, ekipa Górnika Trans.eu Wałbrzych. Dla Jamalex Polonii 1912 spotkanie miały charakter wyłącznie prestiżowy. Drużyna, która w tegorocznych rozgrywkach jeszcze nie przegrała, właściwie zapewniła już sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.

Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych. Po kilkunastu sekundach wynik brzmiał 0:4. Po niespełna 4 minutach prowadzenie było już po stronie miejscowych. Pierwsza kwarta zakończyła się nieznacznym zwycięstwem leszczynian 23:19. W kolejnych kwartach podopieczni Łukasza Grudniewskiego z każdą upływającą sekundą powiększali już tylko swoją przewagę. W efekcie pojedynek, który miał przynieść ogromne emocje zakończył sie bardzo wysokiem zwycięstwem gospodarzy 102;68.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Sirijatowicz – 21, Mowlik – 13, Paszek – 12, Rostalski – 10, Sanny i Krówczyński – po 9, Zubik – 8, Milczyński i Malinowski – po 7 i Sobkowiak – 6.

Daniel Nowak