Wciąż bez zwycięstwa

Nadal bez ligowego zwycięstwa pozostają koszykarki xDemon Tęczy Leszno. W trzeciej kolejce I ligi kobiet leszczynianki poległy w hali Trapez Enea AZS Poznań 46:53.

Poznanianki od początku spotkania narzuciły swój styl gry. Przebudzenie gospodyń nastąpiło w połowie drugiej kwarty, kiedy podopieczne Krzysztofa Zajca wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo. Miejscowe przez kilka minut nie zdobyły nawet punktu, a Enea AZS zainkasowała ich aż trzynaście. Fatalna końcówka pierwszej połowy sprawiła, że oba zespoły do szatni zeszły przy stanie 22:31 dla przyjezdnych.

W drugiej cześci gry Tęcza grała ambitnie, ale to poznanianki kontrolowały przebieg spotkania. Przyjezde wygrały pewnie i zasłużenie, okazując się zespołem o klasę lepszym od xDemon Tęczy Leszno. Piątkowe starcie w hali Trapez zakończyło się zwycięstwem Enea AZS Poznań w stosunku 53:46. Leszczynianki po trzech kolejkach pozostają zatem bez zwycięstwa w I lidze.