Ważny triumf X-Demon Tęczy

Niezwykle ważne zwycięstwo odniosły koszykarki X-Demon Tęczy Leszno. W środę w hali Trapez gospodynie pokonały MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 73:59.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, które prowadziły już 7:2. Gospodynie szybko opanowały jednak sytuacje, pierwszą kwartę kończąc przy nieznacznym prowadzeniu, w stosunku 19:14. Najlepsza w wykonaniu leszczynianek była druga kwarta. X-Demon Tęcza zaliczyła serię 20 zdobytych punktów, przy zerowym dorobku rywala. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:23 i właściwie było już po zawodach.

Po zmianie stron koszykarki z Jeleniej Góry zagrały skuteczniej. Czujne gospodynie nie pozwoliły jednak na odrobienie strat. Mimo zwycięstw MOS Karkonosze w kwartach trzeciej i czwartej, kolejno w stosunku 19:10 i 17:16, to jednak podopiecznie Krzysztofa Zajca cieszyły się z meczowego zwycięstwa. X-Demon Tęcza Leszno pokonała MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 73:59. Dla leszczynianek ten triumf oznacza, że opuszczą ostatnie miejsce w tabeli I ligi.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Lewińska – 17, Szarzyńska – 15, Witkoś – 14, Łabuz – 13, Hołtyn – 8, Woźniak i Gadkowska – po 3.