Ważny triumf Tęczy

W sobotnim spotkaniu Ford Germaz Ekstraklasy, MKS Tęcza Leszno pokonała MUKS Poznań 71:48.

To druga batalia z poznańskim zespołem w tym tygodniu, tym razem Tęcza okazała się lepsza, co poparte było nie tylko rezultatem, ale również lepszą grą. Sam początek wcale nie wskazywał, że o punkty będzie łatwo. Drużyna MUKS-u, znana z waleczności i nieustępliwości, za wszelką cenę chciała pokrzyżować plany gospodyniom. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym triumfem leszczynianek. Podobnie było w kwarcie drugiej i do przerwy wynik brzmiał 35:26 na korzyść miejscowych.

W trzeciej i czwartej ćwiartce przewaga Tęczy z minuty na minutę wzrastała. Bezpieczny wynik spowodował, iż w samej końcówce na parkiecie Hali Trapez ujrzeliśmy najmłodsze zawodniczki. Kunsztem rzutowym błysnęła 20-letnia, Dagmara Moszak. Ostatecznie ekipa leszczyńska odniosła bardzo ważną wiktorię dla układu tabeli. Dodajmy, iż na konferencji pomeczowej rezygnację ogłosił trener MUKS-u, Jarosław Zyskowski.