Ważne zwycięstwo w delegacji

W sobotę koszykarki Pompax Tęczy Leszno pokonały gładko na wyjeździe Contimax MOSiR Bochnia w stosunku 91:74.

W pierwszej kwarcie przez dłuższy czas wynik oscylował na granicy remisu. Leszczynianki odskoczyły nieco w drugiej części tej ćwiartki i ostatecznie wygrały ją 22:17. W kolejnej gospodynie starały się nawiązać walkę. W pewnym momencie przewaga podopiecznych Krzysztofa Zajca stopniała do zaledwie jednego punktu. Tuż przed przerwą za trzy trafiła jednak Iga Walentowska. Chwilę później dwa oczka dołożyła Maja Pietrzak i tęczowe prowadziły 44:34.

Po zmianie stron leszczynianki w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń. Skuteczna gra zarówno w obronie, jak i ataku pozwoliła Tęczy zbudować bezpieczną przewagę. W czwartej odsłonie Krzysztof Zajc dał szanse zmienniczkom. Ostatecznie Pompax Tęcza Leszno wygrała z Contimax MOSiR Bochnia wyraźnie, w stosunku 91:74. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół umocnił się na czwartej pozycji w lidze.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Walentowska – 25, Grabska – 15, Hołtyn – 14, Skrzypczak – 12, Pietrzak – 7, Arczewska i Brambor – po 6, Franckowiak i Raczyńska – po 3.