Ważne zwycięstwo Tęczy

W środowym spotkaniu Ford Germaz Ekstraklasy, MKS Tęcza Leszno wygrała na własnym parkiecie z INEĄ AZS-em Poznań 64:60.

W pierwszej połowie tego pojedynku, wszystko przebiegało zgodnie z planem. A planem było oczywiście zwycięstwo naszych koszykarek, które znacznie poprawiłoby sytuację przed ostateczną walką o utrzymanie w Ekstraklasie. Do szatni nasze Panie mogły schodzić spokojne, prowadziły bowiem różnicą 12 punktów.

Po zmianie stron nastąpiło jednak rozluźnienie i spory przestój w grze miejscowych. Przez kilka minut nasze zawodniczki nie potrafiły zdobyć nawet punktu, co skrzętnie wykorzystywały przyjezdne. Poznanianki zdołały osiągnąć prowadzenie, a różnica pomiędzy zespołami wynosiła już 6 punktów. W końcówce więcej zimnej krwi wykazały podopieczne Dariusza Raczyńskiego, które ostatecznie nieznacznie pokonały Ineę 64:60.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Freeman 26, Bednarczyk i Grabowska po 9, Kuncewicz i Gala po 8 oraz Urbaniak 4.