Ważne zwycięstwo juniorów młodszych

W piątek juniorzy młodsi Realu Astromalu gościli w Obornikach Wielkopolskich, gdzie wygrali 30:26. Dzięki temu utrzymali trzecie miejsce w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych.

Mecz w Obornikach zapowiadał się niezwykle ciekawie. Do rywalizacji stanęły bowiem trzeci i czwarty zespół rozgrywek. Pierwsza połowa była popisem gry leszczyńskich szczypiornistów. Podopieczni Dariusza Kamieniarza od pierwszej minuty gry narzucili gospodarzom twarde warunki w obronie, dokładając skuteczną i pomysłową grę w ataku. Defensywa Realu Astromalu rzadko pozwalała na oddanie rzutu zawodnikom z Obornik, a w ataku potrafiła dwukrotnie zdobyć bramkę grając w podwójnym osłabieniu. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:12 dla przyjezdnych.

W drugiej odsłonie  gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale goście kontrolowali przebieg meczu, zdobywając bramki w niezwykle ważnych momentach. Jednym z bohaterów był leszczyński bramkarz, Jędrzej Królikowski, który obronił aż pięć rzutów karnych. Ostatecznie Real Astromal pokonał Spartę Oborniki 30:26 i umocnił się na trzecim miejscu w tabeli Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych.

Dla zwycięzców bramki zdobywali: Michał Frieske 11, Grzegorz Józefiak 6, Adrian Feld i Alex Rybarczyk po 4, Piotr Kowalczewski i Michał Matecki po 2 i Ludwik Ostwald 1.

(n)