Ważne punkty szczypiornistów

W sobotni wieczór, piłkarze ręczni Arotu Astromalu Leszno pokonali w Hali Trzynastka sąsiada z ligowej tabeli I ligi, AZS Uniwersytet Warszawski, 31:27.

Sobotni mecz miał niezwykle ważne znaczenie dla Arotu Astromalu. Punkty z sąsiadującą w tabeli Warszawą, były leszczynianom bardzo potrzebne. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy bardzo szybko oddali dwa celne trafienia. W kolejnych minutach gospodarze przyspieszyli i przegonili rywali. Podpieczni Ryszarda Kmiecika wydawali się być nieco świeżsi i szybsi w ofensywie oraz twardsi i bardziej zdecydowani w defensywie. Miejscowy zespół, grający w pierwszej połowie efektownie i skutecznie, schodził do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. Z jeszcze lepszej strony leszczyńscy szczypiorniści pokazali się w drugiej połowie. Zdominowali przeciwnika, zdobyli w krótkim odstępie czasowym kilka bramek, co pozwoliło im na kontrolowanie przebiegu starcia. Klub ze stolicy nie był w stanie zagrozić dobrze dysponowanym piłkarzom ręcznym z Leszna. Ostatecznie Arot Astromal w pełni zasłużenie zwyciężył AZS Uniwersytet Warszawski 31:27.