Wasiński najlepszy w Solid Road

SONY DSC


Prawie dwustu kolarzy wzięło udział w silnie obsadzonym kolarskim wyścigu szosowym Solid Road, który odbył się w Krzywiniu. Triumfatorem zmagań został reprezentant StrefaSportu.pl MW Invest, Paweł Wasiński.

Trasa tegorocznego Solid Road liczyła ponad 90 kilometrów i przebiegała przez Żelazno, Wieszkowo i Lubiń. Start i meta znajdowała się w Krzywiniu, który był jednocześnie gospodarzem maratonu. Kolarze rywalizowali na 15-kilometrowych pętlach. Już na pierwszej z nich podejmowano liczne próby ucieczek. Każda z nich była jednak kasowana przez peleton.

Po pokonaniu około połowy dystansu, na czoło wysforowała się pięcioosobowa grupa, która uzyskała pokaźną, bo 2,5-minutową przewagę. Ostatecznie uciekinierzy nie dali się dogonić. Wśród nich najlepiej finiszował Paweł Wasiński ze StrefaSportu.pl MW Invest. Drugi był Mikołaj Konieczny z KKS Gostyń, a trzeci Krzysztof Krzywy, reprezentujący Nexus Team.

Dopiero ósmy był jeden z faworytów, Adam Adamkiewicz, który linię mety minął tuż za Przemysławem Rozwalką, z którym na ostatniej pętli stworzył pościgowy duet. Szczegółowe wyniki dostępne są TUTAJ.