Wamet rozpoczyna europejską przygodęW najbliższą sobotę rywalizację w grupie “D” Pucharu Europy TT Inter Cup zainaugurują tenisiści stołowi Wametu Dąbcze. W swoim pierwszym spotkaniu ekipa z gminy Rydzyna zmierzy się na wyjeździe z austriackim UTTC Halbturn.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19 i będzie jedną z głównych atrakcji dwudniowego lokalnego festiwalu Tschardakenfest 2018. Pierwszy rywal Wametu w tegorocznej, europejskiej rywalizacji na co dzień występuje w CLS IT-1. Landeslidze. W poprzednim sezonie UTTC Halbturn zagrał w wielkim finale ligi, ulegając dwukrotnie ekipie Neusiedl/See (4:6 i 3:7). Liderem drużyny był Węgier Tibot Kun, który w aktualnej kampanii nie reprezentuje już barw najbliższego rywala zespołu z Dąbcza.

Zespół z Halbturn w swojej historii największe sukcesy świętował w … kobiecym tenisie stołowym. Jeszcze kilka sezonów temu żeński zespół UTTC występował z powodzeniem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Austrii oraz w Pucharze Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. Jedyną zawodniczką z tamtego okresu, która nadal broni barw UTTC Halbturn jest Victoria Ehn (wcześniej Graf). Jej największym sukcesem w karierze było zdobycie brązowego medalu mistrzostw Austrii seniorek w grze pojedynczej. Victoria Ehn została zgłoszona do udziału w tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup, więc niewykluczone, że w sobotę wystąpi w starciu otwierającym europejski sezon.

W minionych rozgrywkach Pucharu Europy TT Inter Cup UTTC Halbturn przegrał swoje spotkanie w pierwszej rundzie na wyjeździe z niemieckim SC Buschhausen 1912 0:4. W turnieju pocieszenia, którego stawką jest Trofeo Citta di Verona, austriacki zespół pokonał SG Frei-Laubersheim/Hackenheim/Winzenheim 4:0 oraz uległ MTV Brackel 1:4.

Znacznie lepiej w swoim debiutanckim sezonie na arenie europejskiej zaprezentowali się gracze Wametu Dąbcze, którzy po pokonaniu dwóch niemieckim ekip: TSV 1990 Merseburg 4:0 i SpVgg Eerlangen 4:0, przegrali w trzeciej rundzie z austriackim SPG muki Ebensee 2:4.

Wamet Dąbcze do Austrii wybierze się bez swojej największej gwiazdy – Piotra Chmiela. Zakontraktowany w ostatnim dniu okienka transferowego były gracz LOTTO Superligi nie będzie mógł bronić barw klubu z powiatu leszczyńskiego w tegorocznej edycji Pucharu Europy TT Inter Cup, gdyż został za późno zgłoszony do międzynarodowej rywalizacji.

Mecz UTTC Halbturn z Wametem Dąbcze będzie jednym z głównych wydarzeń dwudniowego lokalnego festiwalu Tschardakenfest 2018. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.