Walki o pierwsze miejsce ciąg dalszyRywalizacja w I lidze nabiera rumieńców. Bijący się o końcowy triumf w rozgrywkach Real Astromal Leszno w weekend powalczy o kolejne trzy punkty. Tym razem na przeszkodzie naszych szczypiornistów stanie Politechnika Anilana Łódź.

Przeciwnik może i nie jest z najwyższej półki, bo do tej pory zgromadził 22 oczka i zajmuje dziewiąte miejsce, ale z pewnością nie należy go lekceważyć. W tym roku łodzianie potrafili m.in. wygrać na wyjeździe z Grunwaldem Poznań, czy po rzutach karnych pokonać u siebie Ostrovię Ostrów Wlkp. O potencjale tego zespołu mieli okazję przekonać się także leszczynianie. W pierwszej rundzie nasza drużyna co prawda ograła rywala na jego terenie, lecz tylko 26:25.

To jednak nie Politechnika Anilana będzie faworytem nadchodzącego spotkania, a Real Astromal. Podopieczni Macieja Wieruckiego są w niesamowitym gazie. Pomimo kontuzji do końca sezonu kluczowych zawodników, czyli Marcina Giernasa oraz Krzysztofa Misiaczyka z coraz większą wiarą we własne możliwości podejmują kolejne wyzwania. Po heroicznym boju i zwycięstwie w Grodkowie z Olimpem, z 41 punktami zostali współliderem tabeli. Możliwe, że wkrótce, pierwszej pozycji nie będą musieli z nikim dzielić. Stanie się tak, jeśli Olimpia Medex Piekary Śląskie przegra bądź zremisuje swój mecz w Wieluniu z MKS.

Biorąc pod uwagę, zdecydowanie korzystniejszy terminarz naszej ekipy, takie rozstrzygnięcie otworzyłoby jeszcze szerzej drzwi do turnieju o Superligę. Najpierw jednak należy zwyciężyć Łódź. Czy tak się stanie? Przekonamy się w tę sobotę. Początek zawodów w hali Trzynastka zaplanowano na godzinę 18:00. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy.