Walki kickboxingu na galiWielką atrakcją Międzynarodowej Gali Boksu Zawodowego Mercedes-Benz Frączak Boxing Night w Lesznie, w dniu 3 lipca, będą pojedynki na zasadach K-1 i Full-contact.

W ringu staną uznane sławy, ale także zawodnicy, którzy dopiero wejdą na salony polskiego i europejskiego kickboxingu. W najważniejszym starciu wieczoru w kickboxingu wystąpi najlepszy polski zawodnik kategorii superciężkiej jakim jest wielokrotny Mistrz Polski, Michał Turyński z Fighter 1992 Wrocław. Jego rywalem zaś będzie niezwykle silny i wszechstronny Białorusin z Grodna, Yuri Dobko. Walka będzie porównaniem mocy polskiego i białoruskiego Kickboxingu. Dobko pokazał już w Polsce swoją klasę nokautując silnego Tomasza Klimiuka w 2014 roku na gali East Side Fight. Z kolei Turyński walczył na dwóch prestiżowych europejskich imprezach: Legend Fighting Show w Mediolanie i King of Kings na Mołdawii i jej polskiej edycji w Gdańsku. Kto wyjdzie zwycięsko z tego porównawczego boju? Tego dowiemy się już 3-go lipca.

Kolejnym hitem gali będzie występ charyzmatycznego Janu Malkriado Cruza z Portugalii. "Hanibal" jak lubi o sobie mówić ciemnoskóry Portugalczyk zmierzy się z Tomaszem Gromadzkim reprezentującym obecnie Sportowe Zagłębie Sosnowiec. "Zadyma" to pseudonim ringowy Gromadzkiego i mimo, że to nie on będzie faworytem walki z 32-letnim doświadczonym mistrzem Portugalii w Muay Thai, postara się sprawić niespodziankę a nade wszystko dać widzom emocjonujące starcie do jakich zawsze przyzwyczaił kibiców. W tym pojedynku kalkulacji nie będzie a Cruz zamierza zaznaczyć zwycięstwem swoją obecność na polskim rynku i ukoronować współpracę z Tomaszem Makowskim z Maku Gym z Nowej Soli.

W kolejnych bojach ale już na zasadach Full-contact zmierzą się młodzi zawodnicy mogący być przyszłością polskiego Kickboxingu. I tak wielokrotny mistrz Polski Dominik Walkowiak z miejscowej Polonii 1912 Leszno, podejmie aktualnego mistrza Polski Adriana Sulewskiego reprezentującego KS Beniaminek 03 Starogard Gdański. Obaj należą do wyróżniających się postaci sceny młodzieżowej i na przestrzeni kilku lat potwierdzali to sukcesami w wielu formułach. Teraz będą mogli zweryfikować te sukcesy w zawodowej oprawie. Druga konfrontacja to także identyczne zestawienie klubowe, gdzie mistrz Polski z Leszna Jacek Ludwiczak, będzie miał za rywala nie mniej utytułowanego zwycięzcę Pucharu Świata Rafała Nguyena.

Poniżej zestawienia walk:

60 kg: Dominik Walkowiak (KS Polonia 1912 Leszno) vs Adrian Sulewski (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański)
63,5 kg: Jacek Ludwiczak (KS Polonia 1912 Leszno) vs Rafał Nguyen (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański)
77 kg: Janu Malkriado Cruz (Portugalia/Maku Gym Nowa Sól) vs Tomasz Gromadzki (Sportowe Zagłębie Sosnowiec)
+93 kg: Michał Turyński (Fighter 1992 Wrocław) vs Yuri Dobko (Białoruś/Best Gym Grodno)