Walczyli jak równy z równym

Po raz kolejny solidny mecz rozegrali piłkarze Stainer Polonii Leszno. Ponownie zabrakło też zwycięstwa, które tym razem naszej ekipie zabrała Victoria Września, zwyciężając przy Strzeleckiej 1:0.

W piłce nożnej jak w wędkarstwie, najważniejsze jest to, co w sieci. Nie zawsze przekłada się to jednak na rezultat końcowy.

Podczas spotkania z Victorią jako pierwsi do siatki rywali trafili Poloniści. Niestety, arbiter główny nie uznał bramki zdobytej w 5 minucie przez Łukasza Gryzieckiego, który jego zdaniem faulował bramkarza gości. Taki rozwój wypadków nie podłamał wykazujących więcej animuszu leszczynian. Czujność golkipera przyjezdnych w 20 minucie sprawdził Mateusz Witkowski. Bliski otwarcia wyniku był również Karol Smoła. Dobrą w wykonaniu leszczynian połowę golem mógł zakończyć ten, który już raz znalazł drogę do bramki wrześnian, czyli Gryziecki, ale w pierwszej połowie bramki nie padły.

Zmiana wyniku nadeszła tuż po przerwie. Zabójcza dla leszczynian okazała się kontra, którą wrześnianie przeprowadzili w 49 minucie. Chwilę później mogło być już 2:0. Przed stratą drugiej bramki nasz zespół uchronił słupek. Nie mający nic do stracenia gospodarze w dość chaotyczny sposób próbowali odrabiać straty, narażając się w ten sposób na coraz groźniejsze kontrataki rywali. Po jednym z nich losy potyczki mogły być już rozstrzygnięte. Na wysokości zadania, nie po raz pierwszy w tym sezonie, stanął Jakub Krzyżostaniak, który w sytuacji sam na sam obronił uderzenie Wiktora Kacprzaka. Walczącym do końca Polonistom nie udało się doprowadzić do remisu, choć tuż przed końcem, po płaskim dośrodkowaniu Michała Płocharczyka piłkę z nóg napastników Stainer Polonii zdjął jeden z obrońców biało-zielonych.

Dzięki wygranej na trudnym terenie w Lesznie, Victoria Września umocniła się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Czekająca na pierwszą wygraną w tym roku Stainer Polonia szansę do rehabilitacji otrzyma w sobotę, kiedy to zmierzy się na wyjeździe z Victorią Ostrzeszów.

Stainer Polonia Leszno 0:1 Victoria Września