W środę ze Środą

W środę piłkarze Polonii 1912 Astromal Leszno zainaugurują sezon 2012/2013. Po licznych perturbacjach nasz zespół wystąpi jednak w III lidze, a jego pierwszym rywalem będzie Polonia Środa Wielkopolska.

Przypomnijmy, że los naszego zespołu bardzo długo nie był znany. Polonia w minionym sezonie, przynajmniej teoretycznie spadła z III ligi. Zawirowania w wyższych ligach pozwolił jednak na to, by leszczyński zespół wrócił do III ligi. Polonia 1912 Astromal Leszno wystąpi w miejsce Calisi Kalisz, dla której zwolniło się miejsce w II lidze.

Ze względu na opóźnione decyzje ze strony władz polskiej piłki, nasz zespół nie wziął udziału w I kolejce trzecioligowych rozgrywek. Zaległy pojedynek z Piastem Kobylin odbędzie się pod koniec sierpnia. Poloniści rozgrywki zaczną od 2 kolejki, a rywalem podopiecznych Aleksieja Tiereszczenki będzie imienniczka ze Środy Wielkopolskiej.

Poloniści, szczególnie w końcówce minionego sezonu udowodnili, że zasługują na miejsce w III lidze. Wszyscy mamy nadzieje, że mimo licznych zmian personalnych, leszczynianon uda się skutecznie rywalizować na tym szczeblu rozgrywek piłkarskich.

Dodajmy jeszcze, iż mecz ze Środą Wielkopolską odbędzie się w środę, na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Strzeleckiej. Początek o godzinie 17:00. Sympatyków futbolu serdecznie zapraszamy.

Daniel Nowak