W środę Derby Wielkopolski

Po dłuższej przerwie do własnej hali powrócą nasi futsaliści. W najbliższą środę dojdzie do derbowego starcia GI Malepszy Futsal Leszno z Red Dragons Pniewy. Spotkanie hali Trapez rozpocznie się o godzinie 19:00.

Rywale to ekipa, która w ostatnich miesiącach intensywnie pnie się w górę tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy. Do niedawna pniewianie plasowali się tuż za biało-czerwonymi, ale dzięki dobrej postawie w ostatnich spotkaniach Red Dragons jest już szósty. Obie ekipy znają się doskonale, a bramki smoków strzeże były zawodnik naszego zespołu, Łukasz Błaszczyk. W ostatnim meczu podopieczni Łukasza Fraitaga pokonali gładko na własnym parkiecie wzmocniony zawodnikami zagranicznymi Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg 5:1.

Zespół Tomasza Trznadla ma za sobą ciężki okres. Wydaje, że z pierwszej rundy leszczynianie mogą być umiarkowanie zadowoleni. Nasza ekipa pewnie usadowiła się w środku tabeli, właściwie zapewniając sobie ligowy byt. Niepokoją natomiast porażki w ostatnich trzech spotkaniach. Konfrontacja z Red Dragons Pniewy to przede wszystkim szansa, aby przywrócić jakże potrzebną pewność siebie. Trudno wskazać jednoznacznie faworyta środowego spotkania, a to z kolei zwiastuje sporo emocji. Kibice wciąż nie będą mogli wejść do hali Trapez, ale jest również dobra informacja. Spotkanie GI Malepszy Futsal Leszno – Red Dragons Pniewy na żywo transmitować będzie internetowa telewizja TVcom.pl. Początek o godzinie 19:00.