W sobotę GP Dąbcza amatorówW najbliższą sobotę po raz drugi w tym sezonie do stołów podejdą amatorzy tenisa stołowego. W hali sportowej w Dąbczu odbędzie się kolejny turniej z cyklu Grand Prix.

GP Dąbcza przeznaczone jest dla osób rekreacyjnie grających w ping ponga. W turnieju nie mogą startować zawodnicy posiadający licencję PZTS (dopuszcza się jednak udział w zawodach graczy z licencjami PZTS, którzy nie ukończyli 10 roku życia).

Organizatorzy imprezę podzielili na dwie kategorie wiekowe: do 18 lat i powyżej 18 lat. Pierwsza grupa zawodników rozpoczyna rywalizację o godzinie 13:00 (zapisy do 12:50 – wpisowe 5 zł), a kategoria dla starszych pasjonatów tenisa stołowego startuje o godzinie 16:00 (zapisy do 15:50 – wpisowe 10 zł).

Pierwsze zawody z cyklu, które odbył się w marcu, zgromadziły na starcie łącznie 41. zawodników i zawodniczek. W młodszej kategorii bezkonkurencyjny okazał się 10-letni Tomasz Mrozek (Hersztupowo), a w grupie starszych graczy zwyciężył Patryk Bolewicz z Krzemieniewa.

Dla najlepszych zawodników poszczególnych turniejów organizatorzy przygotowali okolicznościowe puchary. Najlepsi gracze klasyfikacji generalnej otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Ostatni, trzeci turniej Grand Prix Dąbcza amatorów w tenisie stołowym odbędzie się 25. kwietnia.