W nowy sezon bez ZdobylakaMarcel Zdobylak to kolejny po Marcinie Giernasie i Jakubie Kruku zawodnik, który nie przystąpi razem z drużyną Realu Astromal do kolejnego sezonu.

Powody odejścia zawodnika są jednak zupełnie inne, niż w przypadku jego starszych kolegów. Ci zdecydowali się zakończyć sportową karierę natomiast Zdobylak wróci do Chrobrego Głogów. Z tego bowiem klubu superligowego został wypożyczony do leszczyńskiego zespołu.

To spore osłabienie, biorąc pod uwagę ofensywę. Niespełna 20-latek był drugim najskuteczniejszym szczypiornistą naszej ekipy po Marcinie Jaśkowskim. W sumie w 21 meczach zdobył 86 bramek, co dało mu 19. miejsce w klasyfikacji strzelców I ligi grupy B.

Dziękuję ludziom tworzącym klub i drużynie za cały sezon, który nie ukrywam, był dla mnie w dotychczasowej przygodzie z piłką ręczną najważniejszy. Myślę, że przez ten czas spędzony w Lesznie nauczyłem się wiele jako zawodnik, ale też jako człowiek, za co jestem wdzięczny. Dziękuję również kibicom za to, jak mnie przyjęli – powiedział M. Zdobylak.

W związku z ubytkami, w klubie już rozglądają się za wzmocnieniami. Możliwe, że lada dzień z Realem Astromal zwiąże się nowy gracz z okolicy. – Wszystko powinno wyjaśnić się na dniach – przekonuje trener Maciej Wierucki i dodaje, że do większych zmian nie dojdzie. – Większość chłopaków ma ważne kontrakty, a ci którzy nie mieli wyrazili chęć do ich przedłużenia.