W Dopiewie za punkt

Niezwykle szczęśliwe punkty, zdobyła na terenie rywala Polonia 1912. Leszczyńska drużyna zremisowała w Dopiewie z tamtejszym GKS-em 1:1.

Polonia była faworytem niedzielnego spotkania, jednak po raz kolejny potwierdziła się teza, że w III lidze każdy może pokrzyżować szyki każdemu.

W pierwszej części, gospodarze nastawieni byli na grę z kontry. Po jednej z nich, niefrasobliwie we własnym polu karnym zachował się Łukasz Glapiak, który sfaulował zawodnika drużyny przeciwnej. Jedenastkę na gola w 38. minucie zamienił Patryk Bordych. Do przerwy, leszczynianie przegrywali w Dopiewie 0:1. W drugiej połowie, po jednej z akcji Polonii, piłkę ręką w polu karnym zagrał jeden z obrońców GKS-u. Rzutu karny wykonywany przez Bogumiła Ceglarka, obronił bramkarz miejscowych. Zmarnowana została również dobitka naszego piłkarza. Podopieczni Leszka Partyńskiego wyglądali na bardzo zdeterminowanych i do samego końca walczyli o korzystny rezultat. Nagrodą za starania była bramka dająca upragniony remis 1:1. W doliczonym czasie, ładnym uderzeniem z woleja popisał się Łukasz Bugzel. Futbolówka wpadła do siatki, odbijając się po drodze od lewego i prawego słupka.

Poloniści nie poprawili swojej pozycji w tabeli. Za tydzień w sobotę, czeka ich arcytrudny sprawdzian, bowiem do Leszna zawitają rezerwy Lecha Poznań.

Skład Polonii 1912 Leszno: Anusiewicz – Ozimek (Drewnowski) Kowalski Woźny Jankowski – Ceglarek Bugzel Glapiak (Gendera) Tomkowiak – Sarbinowski (Krawczyk) Pawlicki (Molicki)