Uwaga Yeti!

Mówi się, że zima zaskakuje kierowców. Okazuje się jednak, że nie wszystkich. Niektórzy czekają na nią z niecierpliwością i dobrze przygotowują swoje samochody, aby móc pokazać co potrafią w rywalizacji rajdowej. 

Dzieje się tak każdego roku w lutym, za sprawą Automobilklubu Leszczyńskiego. Zimową tradycją, na stałe wpisaną w kalendarz leszczyńskich imprez samochodowych jest Rajd Yeti. Wydarzenie to, które odbędzie się w niedzielę, 7 lutego stanowi pierwszą rundę z cyklu Konkursowych Jazd Samochodowych, przeprowadzaną w warunkach zimowych. Czy
w tym roku będą one zimowe trudno powiedzieć.

Partnerem Automobilklubu Leszczyńskiego aktywnie uczestniczącym w organizacji tej imprezy jest leszczyńska firma LOB S.A.. Od nazwy jednych z jej kluczowych produktów – zamków Yeti, pochodzi nazwa Rajdu. Pierwsza załoga wystartuje o godzinie 10.00 z bazy Rajdu, czyli siedziby LOB S.A. w Lesznie przy ulicy Magazynowej 4, gdzie zorganizowana będzie również meta. Wjazd na metę pierwszej załogi przewidziany został na godzinę 15.30.

Na trasie uczestnicy będą mieli do wykonania 15 prób sprawnościowych, w których najważniejsza będzie szybkość. Miejsca prób to ul. Magazynowa w Lesznie, siedziba firmy DPD w Święciechowie przy ul. Produkcyjnej, okolice hangarów przy lotnisku w Strzyżewicach,  oczyszczalnia w Henrykowie, plac przy stadionie im. A. Smoczyka, parking przy targowisku na ul. Holenderskiej, Garzyn ul. Ogrodowa.

O szczegółach imprezy można przeczytać w regulaminie znajdującym się na stronie www.automobilklub.leszno.pl.

(dan)