Uniści zawodzą w Szwecji



Po dwutygodniowej przerwie na Drużynowy Puchar Świata, żużlowcy wznowili zmagania w lidze szwedzkiej. We wtorek, na torach Elitserien rywalizowali Jurica Pavlic i Troy Batchelor.

Drużyna Australijczyka, Hammarby Sztokholm, minimalnie przegrała z Varganą Norrkoeping. Kangur, startujący pod numerem siódmym, zgromadził sześć oczek w pięciu startach.

Vargarna Norrkoeping: 46
1. P. Karlsson (2*,2,2,3,3) 12+1
2. B. Pedersen (3,1*,1,1*) 6+2
3. N. Pedersen (3,3,3,2,2*) 13+1
4. P. Kildemand (1,W,2*,0) 3+1
5. S. Nicholls (2,2,1,0) 5
6. K. Nilsson (0,1*,2,0,3) 6+1
7. A. Mellgren (1,D,0) 1

Hammarby Sztokholm: 44
1. A. Miedziński (1,2,1,0) 4
2. D. Andersson (0,1,3,3) 7
3. T. Gollob (0,U,2*,1*) 3+2
4. G. Walasek (2,3,3,3,1) 12
5. M. Zetterstroem (3,1,3,2,U) 9
6. K. Brzozowski (2*,0,1*) 3+2
7. T. Batchelor (3,0,0,1,2) 6

Bieg po biegu:
1. B. Pedersen, P. Karlsson, A. Miedziński, D. Andersson 5:1 (5:1)
2. T. Batchelor, K. Brzozowski, A. Mellgren, K. Nilsson 1:5 (6:6)
3. N. Pedersen, G. Walasek, P. Kildemand, T. Gollob 4:2 (10:8)
4. M. Zetterstroem, S. Nicholls, K. Nilsson, T. Batchelor 3:3 (13:11)
5. G. Walasek, K. Nilsson, B. Pedersen, K. Brzozowski 3:3 (16:14)
6. N. Pedersen, A. Miedziński, D. Andersson, P. Kildemand (W) 3:3 (19:17)
7. G. Walasek, P. Karlsson, B. Pedersen, T. Gollob (U) 3:3 (22:20)
8. N. Pedersen, P. Kildemand, M. Zetterstroem, T. Batchelor 5:1 (27:21)
9. D. Andersson, S. Nicholls, A. Miedziński, K. Nilsson 2:4 (29:25)
10. M. Zetterstroem, P. Karlsson, T. Batchelor, A. Mellgren (D) 2:4 (31:29)
11. K. Nilsson, T. Batchelor, K. Brzozowski, A. Mellgren 3:3 (34:32)
12. D. Andersson, T. Gollob, S. Nicholls, P. Kildemand 1:5 (35:37)
13. G. Walasek, N. Pedersen, B. Pedersen, A. Miedziński 3:3 (38:40)
14. P. Karlsson, M. Zetterstroem, T. Gollob, S. Nicholls 3:3 (41:43)
15. P. Karlsson, N. Pedersen, G. Walasek, M. Zetterstroem (U) 5:1 (46:44)

Zespół Chorwata, Vastervik Speedway, wysoko przegrał na własnym terenie z Dackarną Malilla. Popularny Jura zdobył zaledwie dwa punkty w czterech odsłonach.

Västervik Speedway: 35

1. J. Pavlic (2,0,W,0) 2
2. T. Jędrzejak (1*,3,1,3,1,1) 10+1
3. P. Ljung (2,1,1,0) 4
4. D. Watt (0,0,3,2) 5
5. Ch. Harris (3,W,1*,1,0) 5+1
6. M. Max (2,0,1,3) 6
7. P. Aspgren (1*,2*,0) 3+2

Dackarna Malilla: 55

1. A. Jonsson (3,3,3,3,3) 15
2. J. Davidsson (0,2*,2*,0) 4+2
3. D. Ward (3,3,3,3,2*) 14+1
4. M. Jepsen Jensen (1,0,2*,2*) 5+2
5. F. Lindgren (2,2,1,2*) 7+1
6. V. Palovaara (0,1,2,2) 5
7. L. Ekloef (3,1*,0,1*) 5+2

Bieg po biegu:
1. A. Jonsson, J. Pavlic, T. Jędrzejak, J. Davidsson 3:3 (3:3)
2. L. Ekloef, M. Max, P. Aspgren, V. Palovaara 3:3 (6:6)
3. D. Ward, P. Ljung, M. Jepsen Jensen, D. Watt 2:4 (8:10)
4. Ch. Harris, F. Lindgren, L. Ekloef, M. Max 3:3 (11:13)
5. T. Jędrzejak, P. Aspgren, V. Palovaara, M. Jepsen Jensen 5:1 (16:14)
6. A. Jonsson, J. Davidsson, P. Ljung, D. Watt 1:5 (17:19)
7. D. Ward, M. Jepsen Jensen, T. Jędrzejak, J. Pavlic 1:5 (18:24)
8. D. Watt, F. Lindgren, P. Ljung, L. Ekloef 4:2 (22:26)
9. A. Jonsson, J. Davidsson, M. Max, Ch. Harris (W) 1:5 (23:31)
10. T. Jędrzejak, V. Palovaara, F. Lindgren, J. Pavlic (W) 3:3 (26:34)
11. M. Max, V. Palovaara, L. Ekloef, P. Aspgren 3:3 (29:37)
12. D. Ward, D. Watt, Ch. Harris, J. Davidsson 3:3 (32:40)
13. A. Jonsson, M. Jepsen Jensen, T. Jędrzejak, P. Ljung 1:5 (33:45)
14. D. Ward, F. Lindgren, Ch. Harris, J. Pavlic 1:5 (34:50)
15. A. Jonsson, D. Ward, T. Jędrzejak, Ch. Harris 1:5 (35:55)

Łukasz Kaczmarek