Uniści startowali w Szwecji



Pięciu zawodników Fogo Unii wystąpiło we wtorkowych meczach Elitserien. Najwięcej punktów tego dnia zdobyli Nicki Pedersen i Tobiasz Musielak.

W Kumli miejscowa Indianerna podejmowała Ikaros Smedernę. Gospodarze, po zaciętym boju, triumfowali dwoma oczkami. Dla przyjezdnych punkty zdobywali Grzegorz Zengota (10 w siedmiu startach) oraz Mikkel Michelsen (2+1 w trzech biegach).

Indianerna Kumla: 46
1. Fredrik Lindgren (1,0,3,0) 4
2. Cameron Woodward (0,1,1) 2
3. Piotr Protasiewicz (3,3,3,3,1*) 13+1
4. Mikael Max (1,0,2*,0) 3+1
5. Niels K. Iversen (3,2,2,1,2) 10
6. Antonio Lindbaeck (3,2*,1*,3,1) 10+2
7. Joel Andersson (1,3,0,0) 4

Ikaros Smederna Eskilstuna: 44
1. Grzegorz Zengota (3,2,0,2,1,2,0) 10
2. Kenni Larsen – zastępstwo zawodnika
3. Peter Karlsson (2*,2,3,1*,3,3,3) 17+2
4. Oliver Berntzon (0,2,2*,3,0,2*) 9+2
5. Mikkel Michelsen (1,1*,0) 2+1
6. Magnus Zetterstroem (0,0,1*) 1+1
7. Davey Watt (2,0,1,2) 5

Bieg po biegu:
1. G. Zengota, P. Karlsson, F. Lindgren, C. Woodward 1:5 (1:5)
2. A. Lindbaeck, D. Watt, J. Andersson, M. Zetterstroem 4:2 (5:7)
3. P. Protasiewicz, P. Karlsson, M. Max, O. Berntzon 4:2 (9:9)
4. N.K. Iversen, A. Lindbaeck, M. Michelsen, D. Watt 5:1 (14:10)
5. J. Andersson, O. Berntzon, C. Woodward, M. Zetterstroem 4:2 (18:12)
6. P. Protasiewicz, G. Zengota, M. Michelsen, M. Max 3:3 (21:15)
7. P. Karlsson, O. Berntzon, C. Woodward, F. Lindgren 1:5 (22:20)
8. P. Protasiewicz, M. Max, D. Watt, M. Michelsen 5:1 (27:21)
9. O. Berntzon, N.K. Iversen, A. Lindbaeck, G. Zengota 3:3 (30:24)
10. F. Lindgren, G. Zengota, P. Karlsson, J. Andersson 3:3 (33:27)
11. A. Lindbaeck, D. Watt, M. Zetterstroem, J. Andersson 3:3 (36:30)
12. P. Karlsson, N.K. Iversen, G. Zengota, M. Max 2:4 (38:34)
13. P. Protasiewicz, G. Zengota, A. Lindbaeck, O. Berntzon 4:2 (42:36)
14. P. Karlsson, O. Berntzon, N.K. Iversen, F. Lindgren 1:5 (43:41)
15. P. Karlsson, N.K. Iversen, P. Protasiewicz, G. Zengota 3:3 (46:44)

Tobiasz Musielak oraz Przemysław Pawlicki wystąpili z kolei w Norrköping, gdzie odbyło się spotkanie miejscowych Wilków z drużyną z Västervik. Tofeek uzbierał 11 oczek oraz bonus, a Shamek przywiózł 4+1 punktów.

Vargarna Norrköping: 50
1. Jason Doyle (3,2,0,2,3,2) 12
2. Peter Kildemand – zastępstwo zawodnika
3. Adrian Miedziński (3,3,U,0,1*) 7+1
4. Pontus Aspgren (2*,2*,2*,3,2*,1*) 12+5
5. Martin Vaculik (3,1*,3,3,D) 10+1
6. Billy Forsberg (1,2*,2,0,3) 8+1
7. Ricky Kling (D,1,D) 1

Västervik Speedway: 40
1. Przemysław Pawlicki (U,0,1*,3) 4+1
2. Krzysztof Kasprzak – zastępstwo zawodnika
3. Peter Ljung (0,1,1,0,1*) 3+1
4. Hans Andersen (1,3,3,2,0,0) 9
5. Tobiasz Musielak (1,1,2,2*,2,3) 11+1
6. Mathias Thoernblom (3,0,3,2,1) 9
7. Ludvig Lindgren (2*,0,1*,1*) 4+3

Bieg po biegu:
1. J. Doyle, P. Aspgren, T. Musielak, Prz. Pawlicki (U) 5:1 (5:1)
2. M. Thoernblom, L. Lindgren, B. Forsberg, R. Kling (D) 1:5 (6:6)
3. A. Miedziński, P. Aspgren, H. Andersen, P. Ljung 5:1 (11:7)
4. M. Vaculik, B. Forsberg, T. Musielak, L. Lindgren 5:1 (16:8)
5. H. Andersen, B. Forsberg, M. Vaculik, M. Thoernblom 3:3 (19:11)
6. A. Miedziński, P. Aspgren, P. Ljung, Prz. Pawlicki 5:1 (24:12)
7. H. Andersen, J. Doyle, P. Ljung, A. Miedziński 2:4 (26:16)
8. P. Aspgren, T. Musielak, L. Lindgren, A. Miedziński 3:3 (29:19)
9. M. Vaculik, H. Andersen, Prz. Pawlicki, B. Forsberg 3:3 (32:22)
10. M. Thoernblom, T. Musielak, R. Kling, J. Doyle 1:5 (33:27)
11. B. Forsberg, M. Thoernblom, L. Lindgren, R. Kling (D) 3:3 (36:30)
12. M. Vaculik, P. Aspgren, M. Thoernblom, P. Ljung 5:1 (41:31)
13. Prz. Pawlicki, J. Doyle, A. Miedziński, H. Andersen 3:3 (44:34)
14. J. Doyle, T. Musielak, P. Ljung, M. Vaculik (D) 3:3 (47:37)
15. T. Musielak, J. Doyle, P. Aspgren, H. Andersen 3:3 (50:40)

Zdecydowanie najskuteczniejszym tego dnia Bykiem był Nicki Pedersen. Duńczyk, startując w barwach Dackarny, zdobył 16 oczek i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny w starciu z VMS Elit Vetlandą.

Dackarna Malilla: 47
1. Nicki Pedersen (3,3,2,3,2,3) 16
2. Joonas Kylmaekorpi (1,2,1*,3,1) 8+1
3. Michael Jepsen Jensen (2*,2*,0,3,0,1) 8+2
4. Aleksandr Łoktajew – zastępstwo zawodnika
5. Krzysztof Buczkowski (1,3,1,2*,1*) 8+2
6. Dennis Andersson (2,0,0,2) 4
7. Victor Palovaara (1*,1*,0,1*) 3+3

VMS Elit Vetlanda: 43
1. Tai Woffinden (0,0,2*,3) 5+1
2. Emil Sajfutdinow (2,1,3,1) 7
3. Jarosław Hampel (0,0,0) 0
4. Thomas H. Jonasson (1,3,3,2*,0) 9+1
5. Janusz Kołodziej (3,2,1*,3,2) 11+1
6. Magnus Karlsson (0,0,0) 0
7. Jacob Thorssell (3,2*,1*,2,3,0) 11+2

Bieg po biegu:
1. N. Pedersen, E. Sajfutdinow, J. Kylmaekorpi, T. Woffinden 4:2 (4:2)
2. J. Thorssell, D. Andersson, V. Palovaara, M. Karlsson 3:3 (7:5)
3. N. Pedersen, M. J. Jensen, T.H. Jonasson, J. Hampel 5:1 (12:6)
4. J. Kołodziej, J. Thorssell, K. Buczkowski, D. Andersson 1:5 (13:11)
5. T.H. Jonasson, J. Kylmaekorpi, V. Palovaara, M. Karlsson 3:3 (16:14)
6. K. Buczkowski, M. J. Jensen, E. Sajfutdinow, T. Woffinden 5:1 (21:15)
7. T.H. Jonasson, N. Pedersen, J. Kylmaekorpi, J. Hampel 3:3 (24:18)
8. J. Kylmaekorpi, J. Kołodziej, J. Thorssell, M. J. Jensen 3:3 (27:21)
9. E. Sajfutdinow, T. Woffinden, K. Buczkowski, D. Andersson 1:5 (28:26)
10. N. Pedersen, J. Thorssell, J. Kołodziej, V. Palovaara 3:3 (31:29)
11. J. Thorssell, D. Andersson, V. Palovaara, M. Karlsson 3:3 (34:32)
12. M. J. Jensen, K. Buczkowski, E. Sajfutdinow, J. Hampel 5:1 (39:33)
13. T. Woffinden, T.H. Jonasson, J. Kylmaekorpi, M. J. Jensen 1:5 (40:38)
14. J. Kołodziej, N. Pedersen, K. Buczkowski, J. Thorssell 3:3 (43:41)
15. N. Pedersen, J. Kołodziej, M. J. Jensen, T.H. Jonasson 4:2 (47:43)

Piotr Walkowiak