Uniści rozpoczynają walkę o medaleFogo Unia Leszno meczem na własnym torze z KantorOnline Włókniarzem Częstochowa zainauguruje rozgrywki Enea Ekstraligi 2014. Niedzielne spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00.

Byki przystępują do tego meczu w namocniejszym zestawieniu. Do zwycięstwa poprowadzić ma je Nicki Pedersen, zimą sprowadzony do Leszna, który od początku sezonu imponuje formą. Mocnym punktem biało-niebieskich powinien być także inny Duńczyk – Kenneth Bjerre. Popularny Kenio, podobnie jak Power, z bardzo dobrej strony pokazał się w pierwszym w tym roku Grand Prix w Auckland. Dotrzymywać im kroku mogą bracia Pawliccy. Szczególnie młodszy z nich, Piotr, ma zadatki do tego by być liderem zespołu w tym roku. Zapomnieć nie można także o Grzegorzu Zengocie. 25-latek w przedsezonowych sparingach brylował na wyjściach spod taśmy, a to przy twardszym torze jest połową drogi do sukcesu. Na Smoku ze strony leszczynian zaprezentują się jeszcze Tobiasz Musielak oraz Mikkel Michelsen.

Goście z Częstochowy jeszcze przed startem rozgrywek zmagają się z dużymi kłopotami kadrowymi. Ich lider, Grigorij Łaguta, musiał przejść operację kontuzjowanej nogi i w niedzielnym starciu nie wystąpi. Wciąż nieznane są losy Michaela Jepsena Jensena. Duńczyk zaliczył upadek podczas jednego ze sparingów i narzekał w szczególności na ból pleców. W tej sytuacji liderem Lwów może okazać się Grzegorz Walasek, który w Lesznie zawsze pokazywał się z dobrej strony. Stawić opór Bykom mogą również Rune Holta i Artur Czaja, którzy już nieraz przed sezonem udowadniali swoją wartość.

Osłabienie przyjezdnych powoduje, że faworytem spotkania są leszczynianie. Ich atutem dodatkowo jest tor, gdyż twarda nawierzchnia nie powinna już sprawiać im zbyt wielu problemów. Częstochowianie mogą jednak pokusić się o niespodziankę, podobnie jak rok temu, gdy wygrali 51:39.

KantorOnline Włókniarz Czestochowa:
1. Peter Kildemand
2. Grigorij Łaguta
3. Rune Holta
4. Mirosław Jabłoński
5. Grzegorz Walasek
6. Artur Czaja
 
Fogo Unia Leszno:
9. Nicki Pedersen
10. Grzegorz Zengota
11. Kenneth Bjerre
12. Mikkel Michelsen
13. Przemysław Pawlicki
14. Tobiasz Musielak

Ceny biletów:

SEKTOR 0:
– 70 zł.

SEKTOR A + WIRAŻ 1:
– normalny – 40 zł.
– kobiecy – 32 zł.
– ulgowy – 28 zł. – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci
– szkolny – 18 zł. – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów

SEKTOR B + WIRAŻ 2:
– normalny – 38 zł.
– kobiecy – 30 zł.
– ulgowy – 26 zł.
– szkolny – 16 zł.

SEKTOR PRZECIWLEGŁA PROSTA:
– normalny – 38 zł.
– kobiecy – 30 zł.
– ulgowy – 26 zł.
– szkolny – 16 zł.
– dziecięcy – 2 zł. – dzieci do 7 lat

SEKTOR FAN (nad parkiem maszyn):
– normalny – 30 zł.
– ulgowy – 20 zł.

SEKTOR RODZINNY:
– 1 dorosły + 3 dzieci – 30 zł.
– 2 dorośli + 6 dzieci – 60 zł.

Piotr Walkowiak