Uniści powalczą o złotoJuż w najbliższą niedzielę w Gorzowie odbędzie się finałowy mecz rewanżowy pomiędzy miejscową Stalą a Fogo Unią Leszno. Początek tego starcia o 19.00.

Przed tygodniem Byki wygrały ze Stalowcami w stosunku 46:44. Przed rewanżem mają więc dwa oczka zaliczki, jednak do zdobycia złotego medalu Drużynowych Mistrzosw Polski potrzebny im będzie co najmniej remis, bowiem po rundzie zasadniczej podopieczni Piotra Palucha zajmowali drugie miejsce, podczas gdy leszczynianie czwarte.

W stosunku do pierwszego meczu finałowego w ekipie Unistów zaszło kilka zmian. Miejsce słabo spisującego się Damiana Balińskiego zajmie Duńczyk Mikkel Michelsen. Pojedzie on w parze ze swoim kolegą z reprezentacji – Nicki Pedersenem. Prowadzącym ten duet będzie jednak młodszy z nich, co ma mu ułatwić sytuację w jego pierwszych biegach, kiedy to będzie startował z wewnętrznych pól. Drugi duet tworzą Grzegorz Zengota oraz Kenneth Bjerre. Z juniorami Fogo Unii startować będzie z kolei kapitan Byków – Przemysław Pawlicki.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:
1. Mikkel Michelsen
2. Nicki Pedersen
3. Grzegorz Zengota
4. Kenneth Bjerre
5. Przemysław Pawlicki
6. Piotr Pawlicki
7. Tobiasz Musielak

Stal Gorzów:
9. Krzysztof Kasprzak
10. Linus Sundstroem
11. Matej Zagar
12. Niels Kristian Iversen
13. Piotr Świderski
14. Adrian Cyfer
15. Bartosz Zmarzlik

Piotr Walkowiak