Uniści jadą dalej



Obiekty w Abensbergu i Berwick okazały się szczęśliwe dla zawodników Fogo Unii Leszno. Cała czwórka pomyślnie przebrnęła przez turnieje kwalifikacyjne do Grand Prix 2015.

W niemieckim Abensbergu o awans walczyli Mikkel Michelsen i Piotr Pawlicki. Duńczyk z 11 punktami zajął czwarte miejsce w zawodach, natomiast młodszy z braci z 8 oczkami uplasował się na szóstej pozycji. Rundę kwalifikacyjną z kompletem punktów wygrał Thomas H. Jonasson.

Wyniki: 

1. Thomas H. Jonasson (3,3,3,3,3) 15
2. Vaclav Milik (W,3,3,3,3) 12+3 w biegu dodatkowym
3. Martin Smolinski (1,2,3,3,3) 12+2 w biegu dodatkowym
4. Mikkel Michelsen (3,3,2,2,1) 11
5. Mads Korneliussen (2,2,1,3,3) 11
6. Piotr Pawlicki (3,2,3,U,-) 8
7. Oliver Berntzon (1,3,2,U,2) 8
8. Artiom Łaguta (3,1,2,2,ns) 8
9. Ricky Wells (2,1,1,2,2) 8
10. Danny King (2,0,1,1,2) 6
11. Mathias Schultz (1,1,2,1,W) 5+3 w biegu dodatkowym
12. Renat Gafurow (1,2,1,1,W) 5+ns w biegu dodatkowym
13. Richie Worrall (0,1,0,0,2) 3
14. Michele Castagna (0,0,0,2,1) 3
15. Tobias Busch (2,0,1) 3
16. Adam Carada (D,0,0,1) 1
17. Mathias Bartz (T,1,0) 1
18. Krzysztof Kasprzak (D,D) 0
 
Bieg po biegu:
1. M. Michelsen, T. Busch, O. Berntzon, R. Worrall
2. Pi. Pawlicki, D. King, R. Gafurow, M. Castagna
3. T.H. Jonasson, M. Korneliussen, M. Smolinski, V. Milik (W)
4. A. Łaguta, R. Wells, M. Schultz, K. Kasprzak (D)
5. M. Michelsen, M. Smolinski, A. Łaguta, M. Castagna
6. O. Berntzon, M. Korneliussen, M. Schultz, D. King
7. T.H. Jonasson, Pi. Pawlicki, R. Wells, A. Carada (D)
8. V. Milik, R. Gafurow, R. Worrall, K. Kasprzak (D)
9. T.H. Jonasson, M. Michelsen, D. King
10. V. Milik, O. Berntzon, R. Wells, M. Castagna
11. M. Smolinski, M. Schultz, R. Gafurow, A. Carada
12. Pi. Pawlicki, A. Łaguta, M. Korneliussen, R. Worrall
13. V. Milik, M. Michelsen, M. Schultz, Pi. Pawlicki (U)
14. T.H. Jonasson, A. Łaguta, R. Gafurow, O. Berntzon (U)
15. M. Korneliussen, M. Castagna, M. Bartz, A. Carada
16. M. Smolinski, R. Wells, D. King, R. Worrall
17. M. Korneliussen, R. Wells, M. Michelsen, R. Gafurow (W)
18. M. Smolinski, O. Berntzon, T. Busch, M. Bartz
19. V. Milik, D. King, A. Carada, A. Łaguta (ns)
20. M. Castagna, M. Schultz, T.H. Jonasson, R. Worrall
 
Bieg dodatkowy o miejsca 11-12:
21. M. Schultz, R. Gafurow (ns)
 
Bieg dodatkowy o miejsca 2-3:
22. V. Milik, M. Smoliński

W przełożonych z soboty na poniedziałek zawodach w szkockim Berwick, awans uzyskali Przemysław Pawlicki i Kenneth Bjerre. Kapitan leszczyńskich Byków zgromadził na swoim koncie 9 oczek i zajął piątą lokatę. Z kolei popularny Kenio, z identycznym dorobkiem punktowym, został sklasyfikowany na szóstym miejscu. W turnieju triumfował Linus Sundstroem.

Klasyfikacja końcowa:
1. Linus Sundstroem (2,3,1,3,3) 12 + 3
2. Jason Doyle (3,1,3,3,2) 12 + 2
3. Maciej Janowski (1,3,3,1,3) 11 + 3
4. Hans Andersen (3,2,2,1,3) 11 + 2
5. Przemysław Pawlicki (3,0,0,3,3) 9
6. Kenneth Bjerre (3,3,1,2,0) 9
7. David Bellego (2,2,2,1,2) 9
8. Craig Cook (2,0,3,2,1) 8
9. Lewis Bridger (1,1,3,2,1) 8
10. Chris Harris (1,2,2,2,1) 8
11. Tomas Suchanek (0,2,1,3,0) 6
12. Matej Kus (1,3,0,0,1) 5
13. Theo Pijper (0,0,0,1,2) 3
14. Richard Lawson (0,0,1,0,2) 3
15. Nprbert Magosi (0,1,2,0,0) 3
16. Tyron Proctor (2,T,0,0,0) 2
17. Kyle Howarth (1) 1
18. Liam Carr – nie startował
 
Bieg po biegu:
1. J. Doyle, D. Bellego, Ch. Harris, N. Magosi
2. K. Bjerre, T. Proctor, M. Janowski, R. Lawson
3. H. Andersen, L. Sundstroem, M. Kus, T. Suchanek
4. Prz. Pawlicki, C. Cook, L. Bridger, T. Pijper
5. L. Sundstroem, Ch. Harris, L. Bridger, R. Lawson
6. K. Bjerre, T. Suchanek, J. Doyle, Prz. Pawlicki
7. K. Howarth, M. Kus, D. Bellego, T. Pijper
8. M. Janowski, H. Andersen, N. Magosi, C. Cook
9. C. Cook, Ch. Harris, K. Bjerre, M. Kus
10. J. Doyle, H. Andersen, R. Lawson, T. Pijper
11. M. Janowski, D. Bellego, L. Sundstroem, Prz. Pawlicki
12. L. Bridger, N. Magosi, T. Suchanek, T. Proctor
13. Prz. Pawlicki, Ch. Harris, H. Andersen, T. Proctor
14. J. Doyle, L. Bridger, M. Janowski, M. Kus
15. T. Suchanek, C. Cook, D. Bellego, R. Lawson
16. L. Sundstroem, K. Bjerre, T. Pijper, N. Magosi
17. M. Janowski, T. Pijper, Ch. Harris, T. Suchanek
18. L. Sundstroem, J. Doyle, C. Cook, T. Proctor
19. H. Andersen, D. Bellego, L. Bridger, K. Bjerre
20. Prz. Pawlicki, R. Lawson, M. Kus, N. Magosi
 
Bieg dodatkowy o 3. miejsce: M. Janowski, H. Andersen
Bieg dodatkowy o zwycięstwo: L. Sundstroem, J. Doyle

Łukasz Kaczmarek