Uniści brylują w Szwecji



Bardzo dobre występy w szwedzkiej Elitserien mają za sobą zawodnicy Fogo Unii Leszno. Na trzech z czterech obiektów, na których rozgrywane były mecze 8. kolejki, ścigała się czwórka Byków.

Pogromem zakończyło się starcie w Malilli. Miejscowa Dackarna rozgromiła Hammarby 61:29, i oprócz dwóch punktów ligowych, zainkasowała również bonusa. Dla gospodarzy, 7 oczek i trzy bonusy zdobył Mikkel Michelsen, natomiast 6 punktów i dwa bonusy zebrał Fredrik Lindgren.

Dackarna Malilla: 61 (113)
1. Patryk Dudek (3,2*,2,3,2) 12+1
2. Darcy Ward (2*,3,3,3) 11+1
3. Michael Jepsen Jensen (1,2,3,1) 7
4. Mikkel Michelsen (3,1*,2*,0,1*) 7+3
5. Fredrik Lindgren (2*,1*,3,0) 6+2
6. Dennis Andersson (3,3,2,3) 11
7. Joel Larsson (2*,2*,1*,2*) 7+4

Hammarby Sztokholm: 29 (67)
1. Grzegorz Walasek (0,2,3,3,2,1*,3) 14+1
2. Robin Aspegren (1,0,0,1*) 2+1
3. Leon Madsen – zastępstwo zawodnika
4. Mikael Max (0,0,0,D) 0
5. Rafał Okoniewski (1,0,3,2,2,0) 8
6. Andriej Karpow (T,1,1,0,1) 3
7. Sebastian Alden (1,0,1,0) 2

Bieg po biegu:
1. P. Dudek, D. Ward, R. Aspegren, G. Walasek 5:1 (5:1)
2. D. Andersson, J. Larsson, S. Alden, 5:1 (10:2)
3. M. Michelsen, G. Walasek, M. J. Jensen, M. Max 4:2 (14:4)
4. D. Andersson, F. Lindgren, R. Okoniewski, S. Alden 5:1 (19:5)
5. D. Ward, J. Larsson, A. Karpow, M. Max 5:1 (24:6)
6. G. Walasek, M. J. Jensen, M. Michelsen, R. Aspegren 3:3 (27:9)
7. D. Ward, P. Dudek, A. Karpow, M. Max 5:1 (32:10)
8. M. J. Jensen, M. Michelsen, S. Alden, R. Okoniewski 5:1 (37:11)
9. G. Walasek, D. Andersson, F. Lindgren, R. Aspegren 3:3 (40:14)
10. R. Okoniewski, P. Dudek, J. Larsson, A. Karpow 3:3 (43:17)
11. D. Andersson, J. Larsson, A. Karpow, S. Alden 5:1 (48:18)
12. F. Lindgren, R. Okoniewski, R. Aspegren, M. Michelsen 3:3 (51:21)
13. D. Ward, G. Walasek, M. J. Jensen, M. Max (D) 4:2 (55:23)
14. P. Dudek, R. Okoniewski, G. Walasek, F. Lindgren 3:3 (58:26)
15. G. Walasek, P. Dudek, M. Michelsen, R. Okoniewski 3:3 (61:29)

Pewne zwycięstwo za trzy punkty odniosła Piraterna, która ograła na wyjeździe Smedernę 54:36. Wśród gości, wiodącą postacią był Przemysław Pawlicki, zdobywca 10 oczek i trzech bonusów.

Ikaros Smederna Eskilstuna: 36
1. A. Jonsson (3,1,2,1*,1,1) 9+1
2. M. Zetterstroem (W,2,0,0) 2
3. P. Karlsson (3,3,1*,1*,1,D) 9+2
4. K. Buczkowski (1,0,1*) 2+1
5. K. Larsen (2,2,2,2,0) 8
6. Sz. Woźniak (3,0,3) 6
7. O. Berntzon (D,D,0) 0

Piraterna Motala: 54
1. Prz. Pawlicki (2,1*,3,2*,2*) 10+3
2. L. Sundstroem – zastępstwo zawodnika
3. G. Hancock (2,3,3,2*,3) 13+1
4. J. Davidsson (0,3,2*,0,3) 8+1
5. Ch. Holder (3,3,3,3) 12
6. A. Rosen (1,2,1,0,2,0) 6
7. F. Engman (1,1,2,0,1*) 5+1

Bieg po biegu:
1. A. Jonsson, Prz. Pawlicki, A. Rosen, M. Zetterstroem (W) 3:3 (3:3)
2. Sz. Woźniak, A. Rosen, F. Engman, O. Berntzon (D) 3:3 (6:6)
3. P. Karlsson, G. Hancock, K. Buczkowski, J. Davidsson 4:2 (10:8)
4. Ch. Holder, K. Larsen, F. Engman, Sz. Woźniak 2:4 (12:12)
5. J. Davidsson, M. Zetterstroem, A. Rosen, O. Berntzon (D) 2:4 (14:16)
6. P. Karlsson, F. Engman, Prz. Pawlicki, K. Buczkowski 3:3 (17:19)
7. G. Hancock, J. Davidsson, A. Jonsson, M. Zetterstroem 1:5 (18:24)
8. Ch. Holder, A. Jonsson, P. Karlsson, F. Engman 3:3 (21:27)
9. Prz. Pawlicki, K. Larsen, P. Karlsson, J. Davidsson 3:3 (24:30)
10. Ch. Holder, K. Larsen, A. Jonsson, A. Rosen 3:3 (27:33)
11. Sz. Woźniak, A. Rosen, F. Engman, O. Berntzon 3:3 (30:36)
12. G. Hancock, K. Larsen, K. Buczkowski, A. Rosen 3:3 (33:39)
13. J. Davidsson, Prz. Pawlicki, P. Karlsson, M. Zetterstroem 1:5 (34:44)
14. Ch. Holder, G. Hancock, A. Jonsson, K. Larsen 1:5 (35:49)
15. G. Hancock, Prz. Pawlicki, A. Jonsson, P. Karlsson (D) 1:5 (36:54)

Kolejny znakomity start w Szwecji zanotował junior leszczyńskiego zespołu, Tobiasz Musielak. Popularny Tofeek zgromadził 13 punktów i bonus dla Vastervik. Młody żużlowiec poważne przyczynił się do triumfu gości na torze w Kumli z Indianami 46:44. W tej rywalizacji bonus przypadł przyjezdnym.

Indianerna Kumla: 44
1. Rune Holta (3,1,2,3,0) 9
2. Joonas Kylmäkorpi (0,2,D) 2
3. Piotr Protasiewicz (3,1,3,2*,3,1*) 13+2
4. Antonio Lindbäck (0,2,0) 2
5. Niels Kristian Iversen (3,3,1,2*,3,2) 14+1
6. Krzysztof Jabłoński (0,0,2) 2
7. Mathias Thörnblom (1,1*,0,0) 2+1

Västervik Speedway: 46
1. Daniel Nermark – zastępstwo zawodnika
2. Tomasz Jędrzejak (1*,3,0,2) 6+1
3. Peter Ljung (2,2,3,0,1*,D) 8+1
4. Hans Andersen (1*,3,2*,1,0) 7+2
5. Troy Batchelor (2,D,1*,1,2) 6+1
6. Ludvig Lindgren (2*,0,1,3) 6+1
7. Tobiasz Musielak (3,1*,2,3,3,1) 13+1

Bieg po biegu:
1. R. Holta, P. Ljung, T. Jędrzejak, J. Kylmäkorpi 3:3 (3:3)
2. T. Musielak, L. Lindgren, M. Thörnblom, K. Jabłoński 1:5 (4:8)
3. P. Protasiewicz, P. Ljung, H. Andersen, A. Lindbäck 3:3 (7:11)
4. N. K. Iversen, T. Batchelor, T. Musielak, K. Jabłoński 3:3 (10:14)
5. H. Andersen, J. Kylmäkorpi, M. Thörnblom, L. Lindgren 3:3 (13:17)
6. T. Jędrzejak, A. Lindbäck, P. Protasiewicz, T. Batchelor 3:3 (16:20)
7. P. Ljung, H. Andersen, R. Holta, J. Kylmäkorpi (D) 1:5 (17:25)
8. P. Protasiewicz, T. Musielak, T. Batchelor, A. Lindbäck 3:3 (20:28)
9. N. K. Iversen, P. Protasiewicz, H. Andersen, T. Jędrzejak 5:1 (25:29)
10. T. Musielak, R. Holta, T. Batchelor, M. Thörnblom 2:4 (27:33)
11. T. Musielak, K. Jabłoński, L. Lindgren, M. Thörnblom 2:4 (29:37)
12. R. Holta, T. Jędrzejak, N. K. Iversen, P. Ljung 4:2 (33:39)
13. P. Protasiewicz, N. K. Iversen, T. Musielak, H. Andersen 5:1 (38:40)
14. N. K. Iversen, T. Batchelor, P. Ljung, R. Holta 3:3 (41:43)
15. L. Lindgren, N. K. Iversen, P. Protasiewicz, P. Ljung (D) 3:3 (44:46)

Łukasz Kaczmarek