Unia Leszno pomaga

W czwartek 5 lipca po silnych opadach deszczu, miasto Wojcieszów zostało dotknięte przez powódź. Straty liczone są w milionach. Zarząd Unii Leszno podjął decyzje o udzieleniu pomocy finansowej poszkodowanej gminie.

W czwartek 5 lipca po silnych opadach deszczu, miasto Wojcieszów zostało dotknięte przez powódź. Straty liczone są w milionach. Zarząd Unii Leszno podjął decyzje o udzieleniu pomocy finansowej poszkodowanej gminie. To właśnie w Wojcieszowie znajduje się rozlewnia „Byczej Wody Źródlanej Biało-Niebieska”, z którą klub podjął współprace rok temu. – Wojcieszowianka S.A. to nasz bardzo dobry partner z którym świetnie nam się współpracuje. W rozlewni pracuje wielu mieszkańców Wojcieszowa, dlatego nie mogliśmy pozostać obojętni wobec tej tragedii. Zarząd klubu podjął decyzję o przekazaniu 10.000 zł na odbudowę jednej ze zniszczonych ulic w Wojcieszowie. – powiedział Prezes Józef Dworakowski.

Po bardzo silnych opadach deszczu w zeszłym tygodniu w powiecie złotoryjskim wylała rzeka Kaczawa, niszcząc ulice i podtapiając kilkadziesiąt domów . Bardzo groźnie wyglądała sytuacja w Wojcieszowie, gdzie podtopionych zostało co najmniej 35 domów. Podczas podtopień niezbędna była także ewakuacja części mieszkańców. Uszkodzeniu uległy drogi powiatowe i wojewódzkie, które wielu miejscach trzeba było zamknąć .

-Jesteśmy bardzo wdzięczni za wyrazy solidarności i wymierną pomoc materialną dla Wojcieszowa. Przekazane przez Unię Leszno środki z pewnością przyspieszą odbudowę zniszczonej części Wojcieszowa. Wielu mieszkańców, w tym pracowników naszej firmy, odczuło skutki powodzi zarówno we własnych domostwach jak i w swoim sąsiedztwie – choćby w wyniku zniszczenia wielu ulic dróg w mieście i okolicach. Nasz zakład produkcyjny nie został podtopiony i nie ucierpiał w wyniku powodzi dlatego bez problemów kontynuujemy produkcję. – powiedział Piotr Kubaszewski, prezes zarządu spółki Wojcieszowianka. „