Ugoszczą superligowcaPrzed leszczyńskimi piłkarzami ręcznymi ostatni akcent tego roku, a mianowicie domowy mecz 1/16 Pucharu Polski z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, który odbędzie się w najbliższą środę.

Real Astromal uzyskał awans do kolejnej fazy w dość dziwnych okolicznościach. Po zajęciu drugiej pozycji w turnieju na szczeblu wojewódzkim, wydawało się, że nasz zespół odpadł z rozgrywek, a przepustkę uzyskał tylko triumfator, MKS Handball Kalisz. Jak się okazało później, oprócz kaliszan, w następnej rundzie znalazło się miejsce także dla Leszna.
O całej sprawie, wspominał już podczas listopadowych zmagań jeden z delegatów. W wyniku zmian regulaminowych, jakie zaszły w naszym województwie, z Wielkopolski prawo startu uzyskują od tego sezonu dwie, a nie jak było wcześniej, jedna ekipa.

Los chciał, że podopiecznym Macieja Wieruckiego przyjdzie mierzyć się na własnym parkiecie z superligowym zespołem, Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, którego barwy reprezentuje wychowanek leszczyńskiego klubu, Marcin Tórz. Rywal ten z pewnością będzie bardzo wymagający i gospodarze będą musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, by go zatrzymać. Na tym etapie, nie można już się mylić, zatem ewentualna porażka, będzie oznaczała pożegnanie z pucharowymi zmaganiami.

Początek spotkania w hali Trzynastka zaplanowano na godzinę 18:00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na to ciekawie zapowiadające się wydarzenie sportowe.

Łukasz Kaczmarek