Udany weekend tenisistów z Dąbcza

Tenisiści stołowi Klubu Sportowego Dąbcze mają za sobą kolejny udany weekend. W sobotę dwóch graczy podleszczyńskiego zespołu stanęło na podium w I okręgowym turnieju tenisa stołowego w kategorii seniorów, a w niedzielę Dąbcze odniosło komplet zwycięstw w trzeciej serii spotkań w 3. lidze w grupie południowej.

Turniej w Nowym Belęcinie został zdominowany przez zawodników dwóch klubów – KS Dąbcze i Burzy Drzeczkowo. Wygrał reprezentant tego drugiego zespołu – Mateusz Gimziński. Kolejne dwa miejsca na podium zajęli gracze z Dąbcza – Denis Bolewicz i Mieszko Przybył. Tuż za nimi uplasował się Tomasz Smoła (Burza). W imprezie wystartowało 32. zawodników z całego regionu.

Dobrą grę zawodnicy Klubu Sportowego Dąbcze potwierdzili w niedzielę, odnosząc dwa zwycięstwa w 3. lidze grupie południowej. Najpierw czołowa ekipa ligi pokonała we własnej hali rywala zza miedzy – Dąb Leszno 7:3, a kilka godzin później po zaciętym spotkaniu pokonała Błękitnych Niechłód 6:4.

Po trzech seriach spotkań KS Dąbcze ma w swoim dorobku osiem punktów i jest jedynym niepokonanym zespołem w rozgrywkach. W tabeli podleszczyński team zajmuje trzecie miejsce. O jeden punkt drużynę z gminy Rydzyna wyprzedzają Żaki Taczanów i Doliwa Rozdrażew (obydwa zespoły mają jednak jeden mecz rozegrany więcej).

Kolejny ligowy mecz najmłodsza drużyna ligi rozegra już 2. listopada (sobota) u siebie z Heliosem Czempiń. Początek zaległego spotkania z drugiej serii rozpocznie się o godzinie 17.