Udany rewanż Sparty

Na ligowe boiska powrócili po dłuższej przerwe trzecioligowi piłkarze. Polonia 1912 Astromal Leszno niestety przegrała na własnym boisku ze Spartą Brodnica 1:2.

W zeszłym roku obie ekipy prezentowały zbliżony poziom. W ligowej tabeli Polonia miała tylko 3 punkty więcej od swoich niedzielnych przeciwników. Był to więc bardzo ważny pojedynek dla obu zespołów, a to zwiastowalo spore emocje.

W pierwszej części meczu żadna z ekip nie uzyskała znacznej przewagi. Wydaje się, że nieco korzystniej wyglądali Poloniści. Wygrywa jednak ten, kto zdobywa gole, a w 40 minucie udało się to właśnie Sparcie.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znacznej zmianie. Długo żadna z drużyn nie mogła stworzyć sobie stuprocentowej szansy na zdobycie bramki. W ostatnich minutach kolejnego gola zdobyli przyjezdni. I kiedy wydawało się, że to już koniec tuż po wznowieniu pięknym strzałem przy ziemii popisał się Maciej Tomkowiak. Czasu na wyrównanie już nie było i to Sparta mogła cieszyć się z 3 punktów.