Udany rewanż Śląska

W kolejnym meczu sparingowym WKS Śląsk Wrocław pokonał Jamalex Polonię 1912 Leszno 79:74. Tym samym wrocławianie zaliczyli udany rewanż, za niedawną porażkę w hali Trapez.

Środowy mecz lepiej rozpoczęli podopieczni Łukasza Grudniewskiego, którzy inauguracyjną ćwiartkę wygrali pewnie 30:17. W kolejnych kwartach przeważali już miejscowi. Do przerwy odrobili znaczną część strat i do szatni Polonia zeszła zaledwie z dwupunktową zaliczką. Najlepsza w wykonaniu wrocławian była trzecia kwarta. Śląsk wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie i goście, mimo ambitnej postawy strat już nie odrobili. Ostatecznie gospodarze pokonali Jamalex Polonię 1912 Leszno 79:74.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Kaczmarzyk – 15, Chanas – 14, Milczyński i Kobel – po 12, Wrona – 8, Rostalski – 7, Trubacz i Sanny – po 3. W najbliższy piątek i sobotę leszczynianie będą gospodarzem towarzyskiego Turnieju o puchar Prezydenta Miasta Leszna. Turniej poprzedzi konferencja prasowa połączona z prezentacją zespołu, która odbędzie się w piątek o godzinie 14:00 w Galerii Leszno.