Udany początek futsalistów

Od zwycięstwo rozpoczęli sezon w II lidze gracze GI Malepszy Futsal Leszno. Podopieczni Dariusza Pieczyńskiego pokonali w Mosinie, miejscowy Elegant Orlik 4:1.

Niedzielne spotkanie miało szczególny wymiar dla obu ekip. Gospodarze pojedynek z Lesznem określili mianem Meczu Dziesięciolecia, upamiętniając w ten sposób dziesięć lat istnienia klubu. Goście natomiast swoją drogę do I ligi – bo taki cel określili sobie przed sezonem, za wszelką cenę chcieli rozpocząć od zwycięstwa.

Leszczynianie prowadzenie objęli już w 5 minucie. Po rzucie rożnym idealnie przymierzył Jakub Molicki, który otworzył wynik spotkania. Dalsza część pierwszej połowy przebiegała pod dyktando ekipy GI Malepszy Futsal Leszno. Przy odrobinie szczęścia podopieczni Dariusza Pieczyńskiego mogli podwyższyć. Ostatecznie do przerwy wynik nie uległ zmianie i oba zespoły do szatni zeszły przy stanie 0:1.

Tuż po zmianie stron doszło do wyrównania. Fenomenalnym, precyzyjnym strzałem ze skrzydła popisał się Szymon Wichtowski. Odpowiedź ze strony leszczynian była natychmiastowa. Szybkiego wznowienia dokonał Błaszczyk, a idealnym uderzeniem popisał się Łukasz Pieczyński, który nie dał szans miejscowemu bramkarzowi. W tym momencie na tablicy wyników widniał rezultat 2:1.

Dalsza część tego pojedynku wyglądała podobnie, jak wcześniej. To leszczynianie nadawali ton temu spotkaniu, narzucając rywalowi swój styl gry. W efekcie łupem ekipy Dariusza Pieczyńskiego padły kolejne dwie bramki, zdobyte w krótkim odstępie czasowym. Najpierw piękną asystę Molickiego wykorzystał Czajka, a chwilę później grający wysokim pressingiem leszczynianie, wyłuskali piłkę na połowie rywala i piłkę w siatce umieścił Olszak. Bylo 4:1 i przeciętnie grający mosinienie nie byli w stanie odwócić losów tego pojedynku.

Ostatecznie GI Malepszy Futsal Leszno sezon rozpoczął od zwycięstwa. Za tydzień nasi futsaliści wybierają się na kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem do Żar. Za dwa tygodnie natomiast podopieczni Dariusza Pieczyńskiego podejmą w hali Trapez ekipę CityZen Poznań.