Udany comeback w stolicy

Znakomicie zaprezentowali się w sobotę w stolicy Polski leszczyńscy szczypiorniści. Real Astromal, zdołał odwrócić losy meczu i ograć AZS UW Warszawę 29:21.

Zwycięstwo w Warszawie cieszy tym bardziej, że drużyna leszczyńska wciąż musi sobie radzić bez kluczowych zawodników, którzy leczą kontuzję. Podopieczni Ryszarda Kmiecika, musieli się sporo napocić, by wygrać z jedenastym zespołem ligowej tabeli. Wyrównaną pierwszą połowę, na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Do odrabiania trzybramkowej straty, przyjezdni ruszyli w drugiej części. Bardzo dobra gra przełożyła się na lepszy wynik. Już w 45. minucie, na tablicy widniał remis. Na kilka minut przed końcem, Real Astromal wypracował sobie bezpieczną przewagę. Tę udało się jeszcze powiększyć, dzięki czemu goście zwyciężyli rywala 29:21.