Udane rozpoczęcie rozgrywek

W pierwszym meczu nowego sezonu I ligi piłkarzy ręcznych, Real Astromal Leszno pokonał na wyjeździe AZS Uniwersytet Zielonogórski 29:25.

Nasza drużyna zaliczyła udany start w rozgrywkach, ale trzeba przyznać, że łatwo o zwycięstwo nie było. Gospodarze stawili opór, szczególnie po zmianie stron. Na szczęście, dzięki większemu doświadczeniu, leszczynianie okazali się lepsi od beniaminka.

Początek starcia był wyrównany, a wynik oscylował na granicy remisu. Po niespełna kwadransie, przyjezdni zaczęli się rozkręcać i dzięki kilku skutecznym akcjom, odskoczyli rywalowi. Przewaga rosła z minuty na minutę. Do przerwy wynosiła cztery bramki i mieliśmy 13:9. Goście przespali nieco pierwszą fazę drugiej połowy. Młodzi akademicy potrafili nawet odbić prowadzenie, lecz tylko na moment. Podopieczni Macieja Wieruckiego i Ryszarda Kmiecika szybko wrócili na właściwe tory i nie dali sobie wydrzeć dwóch punktów. Ostatecznie, piąty zespół ubiegłorocznej kampanii wygrał w Zielonej Górze 29:25.

Bramki dla Realu Astromal Leszno zdobywali: Przekwas 6, Krystkowiak, Meissner i Szkudelski po 4, Wierucki 3, Giernas, Rogoziński i Leder po 2 oraz Misiaczyk i Raczkowiak po 1. Najskuteczniejszym trafień dla AZS UZ zanotował Jasiński, 8.