Udane łowy Hunters

W sobotę 17 sierpnia, futboliści amerykańscy z Leszna zedebiutowali w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Przeciwnikami Hunters byli Patrioci Poznań, Kozły poznań oraz Dragons Zielona Góra.

Turniej, który miał miejsce w Strzyżewicach na boisku "Jantar", rozpoczął się spotkaniem pomiędzy zapleczem top ligowej drużyny Kozłów Poznań oraz Dragons Zielona Góra. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, lecz już w kolejnych częsciach meczu to zielonogórzanie pokazali dominację i pewnie zwyciężyli nad przeciwnikiem 26:6.

W drugim meczu na placu gry walczyli gospodarze, Hunters Leszno, oraz druga z poznańskich ekip Patrioci Poznań. Bez dwóch zdań była to najlepsza potyczka tego dnia, która zakonczyła się bardzo wysokim wynikiem 44:36 na korzyść leszczynian. Choć wynik oscylował w okolicach remisu, Łowcy od samego początku kontrolowali przebieg spotkania, nie pozwalając gościom na objęcie prowadzenia ani przez minutę.

Po 15-minutowej przerwie na boisko ponownie wybiegli Łowcy aby podjąć Smoki z Winnego Grodu. Był to rewelacyjny mecz w wykonaniu leszczynian, którzy rozbili zielonogórzan 30:6. Na pochwałę zasłużyła zarówno ofensywa, jak i defensywa zespołu gospodarzy. W ataku wyróżnili się przede wszystkim Michał Woźniak, Łukasz Bentka, Michał Rybczyński oraz Bartosz Zajączkowski. Ich kapitalne akcje biegowe, pozwoliły drużynie na gromadzenie kolejnych punktow. W obronie natomiast, niezawodni byli Mikołaj Cieśla, Arkadiusz Ignaczak i Eryk Szymczak.

Dzień zmagań zakończył się mecz derbowy pomiędzy ekipami poznańskimi. W konfrontacji tej lepsi okazali się Patrioci, którzy zwyciężyli Kozły 22:0.

Klasyfikacja po pierwszej części turnieju:
1. Hunters Leszno
2. Patrioci Poznań
3. Dragons Zielona Góra
4. Kozły Poznań

Druga część turnieju rozegrana zostanie za trzy tygodnie w Zielonej Górze. Tam Hunters zmierzą się z poznańskimi Kozłami, a następnie zagrają mecz finałowy o pozycję lidera w grupie i awans do ćwierćfinałów w Opolu.

(mw)