Udana pogoń

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu, Jamalex Polonia 1912 Leszno pokonała w Rydzynie GTK Gliwice 87:79. Benieminek ma tym samym świetny bilans 5 zwycięstw i 1 porażki.

Sobotni mecz Jamalex Polonii z GTK Gliwice miał niezwykle wyrównany przebieg. Pierwsza kwarta padła łupem gospodarzy, którzy wygrali 21:17. W drugiej odsłonie do głosu doszli przyjezdni. Gliwiczanie szybko odrobili straty z nawiązką i do szatni zeszli przy jednopunktowym prowadzeniu. Wynik do przerwy brzmiał 37:38.

Leszczynianie fatalnie rozpoczęli drugą połowę. Mnożące się błędy zarówno w ataku, jak i w obronie pozwoliły ekipie GTK wypracować sporą przewagę. W pewnym momencie wynosiła ona nawet 15 punktów. Dla podopiecznych Łukasza Grudniewskiego nie ma rzeczy niemożliwych. Już w 30 minucie spotkania udało sie doprowadzić do wyrównania. Chwilę później goście złapali drugi oddech, ale na 180 sekund przed końcem na tablicy wyników znowu widniał remis. W samej końcówce Polonia zyskała nad rywalem aż 7 oczek. Przyjezdni zmuszeni byli faulować, a rzuty osobiste skutecznie kończyli miejscowi. Ostatecznie nie dali sobie wydrzeć meczowego zwycięstwa. W rydzyńskiej hali padł wynik 87:79 i nasz zespół mógł cieszyć się z piątego ligowego triumfu.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Kiwilsza – 20, Stępień – 16, Sirijatowicz – 13, Milczyński i Koelner – po 12, Trubacz, Sanny i Malona – po 4 i Rostalski – 2.