Udana pogoń i cenny punkt w Świdnicy

Jeden cenny punkt w wyjazdowym starciu z ŚKPR Świdnica wywalczył w sobotę Real Astromal Leszno. Zasadnicza część meczu zakończyła się remisem 30:30.

Sobotni mecz lepiej rozpoczęli leszczynianie, jednak gospodarze bardzo szybko przejęli inicjatywę budując całkiem pokaźną przewagę sześciu goli. Ostatecznie do przerwy rezultat brzmiał 17:13.

Po zmianie stron podopieczni Macieja Wieruckiego zmuszeni byli zatem do dalszej pogoni za rywalem. Udało się dopiero na kilka minut przed końcem, a zasadnicza część gry zakończyła się remisem po 30. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych było aż dziewięć serii rzutów karnych. Ostatecznie 7:6 wygrali gospodarze i to na ich konto trafiły dwa ligowe punkty. Jednym musiał zadowolić się Real Astromal Leszno.

Bramki dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Płaczek – 7, Meissner – 6, Rybarczyk – 4, Frieske, Łuczak i Wierucki – po 3, Jaszkiewicz i Nowak – po 2.