Udana inauguracja

Koszykarze Jamalex Polonii udanie zainaugurowali sezon w I lidze. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego pokonali w Bydgoszczy miejscową Astorię 80:76.

Leszczynianie bardzo dobrze weszli w piątkowy pojedynek. Pierwsza kwarta zakończyła się pewnym zwycięstwem Jamalex Polonii 27:18. W kolejnych odsłonach już nie było tak łatwo. Do przerwy gospodarze zniwelowali stratę z 9 do 5 oczek, a wynik do przerwy brzmiał 45:40.

Po zmianie stron spotkanie miało niezwykle wyrównany przebieg. W trzeciej kwarcie miejscowi dwukrotnie doprowadzili nawet do remisu, jednak w czwartej więcej zimnej krwi wykazali leszczynianie. Ostatecznie Jamalex Polonia 1912 pokonała Astrorię Bydgoszcz 80:76.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Kiwilsza i Sirijatowicz – po 16, Milczyński – 13, Koelner – 9, Stępień – 8, Rostalski – 7, Sanny – 6, Krówczyński i Malona – po 2 i Brenk – 1.