Uczcili pamięć Pawła MikołajczakaW miniony weekend w rydzyńskiej hali sportowej odbywały się Mistrzostwa Ziem Zachodnich w kickboxingu juniorów. Zawody poświęcone pamięci zmarłego Pawła Mikołajczaka były jednocześnie kwalifikacjami do mistrzostw kraju, które w czerwcu odbędą się w Lesznie.

Nie brakowało sukcesów polonistów w formule sami-contact. W wadze 57 kg triumfował Michał Kędziora. Wyczyn kolegi powtarzali: w wadze 79 kg Miłosz Cywka i Michał Ludwiczak, 84 kg Karol Majorek i +94 kg Karol Szykulski, którego później uznano zresztą za najlepszego zawodnika.  Trzecie miejsca w swoich kategoriach wywalczyli kolejno: Adam Kaźmierczak, Mateusz Cywka, Kacper Chytry, Jakub Rutkowski i Jagoda Rosadzińska. Najlepszą zawodniczką została Joanna Socha z Dragona Gorzów.

Bezapelacyjnie nalepsza w light-contact była nasza, Jagoda Rosadzińska. Była jedynym z przedstawicieli Polonii, którzy sięgneli w tej formule po medal z najcenniejszego kruszcu. Drugie miejsce w wadze +94 wywalczył Karol Szykulski. Trzecie lokaty zajmowali: Kacper Chytry, Jakub Rutkowski, Michał Ludwiczak i Karol Majorek. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Piotra Dziadka, reprezentującego Ziętek Team. Najlepszą zawodniczką był Jagoda Rosadzińska z Polonii, a najlepszym trenerem Mariusz Ziętek.

W light-contacie seniorów, w wadze 63 kg triumfował Dariusz Witkowski z Polonii 1912 Astromal Leszno, Drugi w tej samej wadze był Michał Strakulski. Na podium w seniorskiej wadze 74 kg stanęli: Michał Ludwiczak i Jakub Rutkowski.

Dodajmy, iż w zawodach w Rydzynie udział wzięło 102 zawodników z 16 klubów. 11 reprezentantów miała Polonia 1912 Astromal Leszno.

Daniel Nowak