Uciszyć kocury

W telewizyjnym meczu Statscore Futsal Ekstraklasy, GI Malepszy Futsal Leszno podejmie w sobotę ekipę Gatta Active-Zduńska Wola. Początek tego ciekawie zapowiadającego się pojedynku zaplanowano na godzinę 12:00.

GI Malepszy Futsal Leszno ma ekipie rywali wiele do udowodnienia. W minionym sezonie obie drużyny spotkały się ze sobą dwukrotnie i dwukrotnie lepsze były kocury. Goście mają za sobą dość udaną konfrontację z Rekordem Bielsko-Biała. W środę Gatta przegrała co prawda 4:7, ale w starciu z ligowymi dominatorami pokazała się z bardzo dobrej strony.  W ligowej tabeli goście są wyżej od naszego zespołu i w sobotę będą też faworytami. Ewentualna wygrana miejscowych, prawdopodobnie wprowadziłaby ekipę Tomasza Trznadla do ligowego top 5, a taka sytuacja jeszcze nie miała miejsca w historii tego klubu.

Leszczynianie swojej szansy mogą upatrywać w ewentualnym przemęczeniu graczy ze Zduńskiej-Woli. Rywale zagrają trzeci mecz w ciągu tygodnia, co z pewnością nie stawia ich w komfortowej sytuacji. Ostatnie dwa spotkania w hali Trapez zdalnie swoją pracę wykonywał Tomasz Trznadel. Wyszło rewelacyjnie, bo gospodarze odnieśli dwa zwycięstwa. Szczególnie przekonujące było to ostatnie. Przypomnijmy, iż biało-czerwoni gładko pokonali MOKS Słoneczny Stok Białystok 4:2. Gatta Active to jednak przeciwnik ze zdecydowanie wyższej półki.

Początek sobotniego starcia zaplanowano na godzinę 12:00. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja nSport+. To informacja bardzo istotna, bo będzie to kolejny mecz bez udziału publiczności.