Tytuł obroniony

Jakub Ilasz, zawodnik Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rychlik, wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 13 w warcabach stupolowych. Tym samym obronił tytuł Mistrza Polski uzyskany w ubiegłym roku.

Mistrzostwa Polski Juniorów odbyły się w Szklarskiej Porębie w dniach 19-24.2022r. Turniej główny został rozegrany na dystansie 9 rund, z czasem 90 min na zawodnika (tempo klasyczne). Poszczególne partie trwały blisko 3 godziny.  Losy medali ważyły się do ostatniej rundy! To właśnie w niej Jakub przypieczętował swoje zwycięstwo w turnieju. Medaliści Mistrzostw Polski powoływani są do Kadry Narodowej i zyskują możliwość udziału w Mistrzostwach Świata i Europy.

Po turnieju głównym zostały rozegrane mistrzostwa w partiach szybkich. W grze błyskawicznej (3’+2”) Jakub ponownie stanął na najwyższym stopniu podium, natomiast w grze aktywnej (15’+5”) zdobył brązowy medal.

Jakub jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 12 w Lesznie. Jego przygoda z warcabami rozpoczęła się od szkolnych zawodów. Dotychczas w Mistrzostwach Polski w warcabach stupolowych Jakub wywalczył indywidualnie 4 medale złote – do lat 8, dwukrotnie do lat 13, w grze błyskawicznej do lat 13, 3 brązowe – do lat 10, w grze aktywnej do lat 10, w grze aktywnej do lat 13 oraz drużynowo srebrny do lat 10 i brązowy do lat 13. Nad jego rozwojem czuwa trener Sylwester Flisikowski (SRW Rychlik).

W przyszłym roku Jakub rozpocznie zmagania w kategorii do lat 16.