Tyszkiewicz zrobiła różnicę. Tęcza w ćwierćfinale!

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawiły koszykarki Tęczy Leszno. Nasz zespół w decydującej konfrontacji o awans do kolejnej rundy play-off zwyciężył z Chrobrym Basketem Głuchołazy 64:59.

Miejscowe przystąpiły do środowej konfrontacji bez dwóch nominalnych środkowych – Grażyny Witkoś i Joanny Czarneckiej. Z tego powodu teoretycznie łatwiejsze zadanie w walce pod tablicami miały Eliza Łakoma i Justyna Hołtyn. Obie wysokie zrobiły tego dnia swoje dokładając do dorobku zespołu z Leszna po 6 punktów.
Prawdziwe show zaprezentowała jednak Julia Tyszkiewicz, która w całym spotkaniu zdobyła 21 oczek. Zawodniczka gościnnie występująca w barwach Tęczy swoje przedstawienie rozpoczęła już w pierwszej kwarcie, która zakończyła się remisem po 13. W kolejnych 10 minutach Tyszkiewicz serią 8 punktów z rzędu wyprowadziła leszczynianki na prowadzenie 25:18. Wynik do przerwy ustaliła Marlena Deko. Celna trójka rozgrywającej Chrobrego zmniejszyła prowadzenie naszego zespołu do 6 punktów.

Feralna dla podopiecznych Jędrzeja Jankowiaka mogła okazać się trzecia odsłona. Miejscowe zwyciężyły 21:11, dzięki czemu po pół godzinie gry to nasz zespół musiał gonić wynik. Sygnał do odrabiania strat już na początku czwartej kwarty dały Aleksandra Pietraszek i Justyna Hołtyn. Na trafienia duetu Pietraszek-Hołtyn głuchołazianki zdołały jeszcze skutecznie odpowiedzieć. Zabójcza dla gospodyń okazała się końcówka spotkania. Na minutę i 20 sekund przed ostatnią syreną na prowadzenie 60:59 Tęczę Leszno wysforowała Magdalena Pisera. Od tego momentu trafiały już tylko zawodniczki z Wielkopolski triumfując ostatecznie 64:59.

Środowa wygrana sprawiła, że nasz zespół zagra w ćwierćfinale walki o awans do Energa Basket Ligi Kobiet. Rywalem leszczynianek w kolejnej rundzie będzie jeden z faworytów do wygrania całej ligi – AZS Uniwersytet Gdański.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Julia Tyszkiewicz 21, Aleksandra Pietraszek 16, Magdalena Pisera i Justyna Hołtyn po 6, Aleksandra Arczewska 4, Alicja Franckowiak 3, Karolina Budeń 2.

Chrobry Basket Głuchołazy 59:64 Tęcza Leszno (13:13, 16:20, 21:11, 15:24)