Typy ekspertów: Rafał DobrowolskiRafał Dobrowolski typuje między innymi zwycięstwo Stali Gorzów w Rybniku. Komplet typów kolejnego z naszych ekspertów prezentujemy poniżej.

Rafał Dobrowolski 
Szef Biura Prasowego klubu Unia Leszno, dziennikarz redakcji UniaLeszno.TV oraz pracownik administracji publicznej. Jak mówi – żużel to jego sposób na oderwanie się od rzeczywistości i przeniesienie do innego, własnego świata. Wielki fan żużla i dusza towarzystwa. Prywatnie znajomi twierdzą, że jest jedynym w swoim rodzaju ekscentrykiem.

Rybnik – Gorzów 42:48
Rybniczanie jeszcze teoretycznie mogą pojechać w barażu o utrzymanie, ale wydaje się to prawie niemożliwe, z kolei Stalowcy walczą o triumf po rundzie zasadniczej. Personalnie lepiej wyglądają goście i uważam, że wywiozą z Rybnika komplet punktów. 

Zielona Góra – Tarnów 56:34
Spodziewam się w tym spotkaniu wysokiego zwycięstwa zielonogórzan. Ciekawy jestem występu Jarka Hampela, uważam, że po kontuzji stać go na 5-8 punktów. Zielonogórzanie liczą na potknięcie gorzowian, które dałoby im zwycięstwo po rundzie zasadniczej. 

Leszno – Wrocław 48:42
Byki jeżeli chcą opuścić miejsce barażowe muszą wygrać za 3 punkty i liczyć na potknięcie Rekinów w starciu ze Stalą Gorzów. Scenariusz mało realny, leszczynianie jadą tylko o honor, natomiast wrocławianie o fazę play-off. Szykuje się interesujące ściganie na Smoczyku. 

Toruń – Grudziądz 52:38
Anioły powinny poradzić sobie z gośćmi zza miedzy, ale czy odrobią straty z pierwszego pojedynku? Moim zdaniem są w stanie to uczynić. Goście na wyjazdach nie błyszczą, co pozwala myśleć torunianom o komplecie punktów.