Typy ekspertów: Rafał DobrowolskiJuż w najbliższy poniedziałek odbędzie się 13. kolejka PGE Ekstraligi. Nasi eksperci typują wyniki poszczególnych spotkań. Rozpoczynamy od lidera rankingu ekspertów, Rafała Dobrowolskiego.

Rafał Dobrowolski 
Szef Biura Prasowego klubu Unia Leszno, dziennikarz redakcji UniaLeszno.TV oraz pracownik administracji publicznej. Jak mówi – żużel to jego sposób na oderwanie się od rzeczywistości i przeniesienie do innego, własnego świata. Wielki fan żużla i dusza towarzystwa. Prywatnie znajomi twierdzą, że jest jedynym w swoim rodzaju ekscentrykiem.

Tarnów – Rybnik 47:43
Dla tarnowian mecz o honor, z kolei dla gości o przedłużenie szans na fazę play-off. Szczerze, to ciężko wytypować wynik tego spotkania. Personalnie lepiej wyglądają chyba rybniczanie. Zaczął jechać Holta i to dla beniaminka dobra wiadomość. Typuję jednak minimalne zwycięstwo gospodarzy.

Gorzów – Zielona Góra 49:41
Hit XIII rundy PGE Ekstraligi. Stal złapała zadyszkę, a Falubaz jest na fali wznoszącej. Uważam jednak, że lider zwycięży w tym pojedynku i przypieczętuje I miejsce po rundzie zasadniczej. Problemem gości może być postawa Loktaeva oraz Pieszczka i Niedźwiedzia.

Wrocław – Toruń 46:44
Spartanie wciąż z szansami na czwórkę muszą jednak pokonać torunian. Anioły w ostatnim czasie obok drużyny z Zielonej Góry wyglądają najsolidniej. Podopiecznych Piotr Barona czeka ciężkie zadanie, ale uważam, że są oni w stanie pokonać gości z grodu Kopernika – warunek … dobry mecz musi zaliczyć Janowski z Woźniakiem oraz juniorzy.

Grudziądz – Leszno 51:39
Faworytem są zdecydowanie gospodarze. Leszno bez Nickiego Pedersena, a GKM z wracającym po przerwie Tomaszem Gollobem. Wszyscy prognozują łatwą wygraną gospodarzy, ale sądzę, że żużlowcy leszczyńskiej Unii stawią opór na niezdobytym terenie w Grudziądzu. Bonus dla Fogo Unii.

(n)