Typy ekspertów: R. DobrowolskiKolejnym ekspertem naszego portalu, który typuje wyniki żużlowej, niedzielnej kolejki PGE Ekstraligi jest Rafał Dobrowolski. Typy i analizy szefa Biura Prasowego Unii Leszno poniżej.

Rafał Dobrowolski
Szef Biura Prasowego klubu Unia Leszno, dziennikarz redakcji UniaLeszno.TV oraz pracownik administracji publicznej. Jak mówi – żużel to jego sposób na oderwanie się od rzeczywistości i przeniesienie do innego, własnego świata. Wielki fan żużla i dusza towarzystwa. Prywatnie znajomi twierdzą, że jest jedynym w swoim rodzaju ekscentrykiem.

Wrocław – Toruń 49:41
Wrocławianom zostało coraz mniej meczów na Stadionie Olimpijskim, w konfrontacji z torunianami Spartanie jeżeli chcą myśleć o awansie do fazy play-off muszą pokonać Anioły. Wydaje mi się, że te spotkanie będzie wyrównanym pojedynkiem, ale ze wskazaniem na gospodarzy, którzy są niesamowicie spasowani z własnym torem. Tajski z Magiciem poprowadzą swoją ekipę do zwycięstwa i zgarnięcia punktu bonusowego.
 
Gorzów – Tarnów 52:38
Zanosi się na drugi triumf Stalowców w tegorocznych rozgrywkach PGE Ekstraligi. Sądzę, że aktualni DMP od początku będą kontrolować przebieg spotkania i pewnie pokonają Jaskółki. Wśród  tarnowian najlepiej spisuje się Vaculik, z kolei reszta w spotkaniach wyjazdowych prezentuje chimeryczną formę. Gorzowianie mają szansę wygrać za 3 punkty i uważam, że są w stanie dokonać tej sztuki. Niepewny jest wciąż występ Leona Madsena, a ewentualny jego brak również będzie miał duże znaczenie.
 
Grudziądz – Leszno 39:51
Unia jest faworytem tego meczu i nie ma co na ten temat dyskutować. Beniaminek w starciu z Bykami wystąpi bez Artema Laguty, więc losy spotkania są już raczej rozstrzygnięte przed jego początkiem. Nie sądzę żeby GKM poradził sobie z leszczynianmi. Przewaga, patrząc na liderów obu ekip jest po stronie biało-niebieskich przytłaczająca. Unia powinna odnieść kolejne wyjazdowe zwycięstwo.