Typy ekspertów: R. Dobrowolski

Czas na lidera rankingu ekspertów naszego portalu. Rafał Dobrowolski analizuje i typuje wyniki spotkań VIII kolejki PGE Ekstraligi.

Rafał Dobrowolski
Szef Biura Prasowego klubu Unia Leszno, dziennikarz redakcji UniaLeszno.TV oraz pracownik administracji publicznej. Jak mówi – żużel to jego sposób na oderwanie się od rzeczywistości i przeniesienie do innego, własnego świata. Wielki fan żużla i dusza towarzystwa. Prywatnie znajomi twierdzą, że jest jedynym w swoim rodzaju ekscentrykiem.

Tarnów – Grudziądz 55:35
Tarnowianie nie powinni mieć najmniejszych problemów z pokonaniem zespołu z Grudziądza. Jaskółki pokazały swoją moc w meczu przeciwko KS Toruń, w którym wszyscy przecierali oczy ze zdumienia jak jeździł Ernest Koza. Gospodarze w Mościcach punktują równo i solidnie, co niestety jest odwrotnością tego co na wyjazdach prezentuje GKM. Stawiam na wysokie zwycięstwo tarnowian.
 
Zielona Góra – Wrocław 43:47
Według mnie to najciekawszy mecz tej serii spotkań. Zielonogórzanie będą mocno cierpieć po stracie Hampela, w szczególności przy Wrocławskiej. Nie wiem czy do końca swoje zadanie spełni ZZ, bo forma Jonssona, czy patrząc dalej na formację juniorską spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Rozpędzona Sparta jest w stanie sprawić niespodziankę w Zielonej Górze i pod tym kątem będę typował. Kosmiczny Woffinden i solidy Janowski uważam powinni pociągnąć wrocławian do zwycięstwa.

Leszno – Rzeszów 51:39
Z pewnością kolejny triumf zapewnią sobie żużlowcy FOGO Unii Leszno, choć trzeba przyznać, że rzeszowianie stawiają opór w spotkaniach wyjazdowych. Na leszczyńskim stadionie dobrego występu można spodziewać się po Kildemandzie i Hancocku, osobiście na resztę zawodników bym nie liczył. W szeregach lidera PGE Ekstraligi pojawił się "szpital", ale podrażnione Byki po porażce we Wrocławiu zrehabilitują się swoim kibicom
 
Toruń – Gorzów 49:41
Gorzowianie po zainkasowaniu pierwszych punktów raczej z Torunia nie wyjadą wzbogaceni kolejnymi oczkami. Torunianie na MotoArenie są wymagającym rywalem. Po ekipie gospodarzy wiadomo czego i od kogo możemy się spodziewać. Takiego samego wniosku nie możemy wysnuć o gościach z Gorzowa, niby ze sprzętem dogadał się już Zagar, ale czy potwierdzi to w grodzie Kopernika? Sądzę, że Anioły powinny mieć mecz pod kontrolą.